Strażacy pod szpitalem, namiot już stoi - zdjęcia

  • 09.04.2020, 17:11 (aktualizacja 09.04.2020, 19:12)
  • Grzegorz Król
Strażacy pod szpitalem, namiot już stoi - zdjęcia
Na tyłach dębickiego szpitala, od strony parku, ustawiony dzisiaj został duży namiot.

Postawili go strażacy. To przez niego będą teraz przechodziły wszystkie osoby, które zgłoszą się do szpitala np. z urazem nogi. Zanim zostaną przekazani odpowiedniemu lekarzowi będą miały zmierzoną temperaturę. Przeprowadzony zostanie z nimi również dokładny wywiad, a pacjent będzie musiał odpowiedzieć na pytania m.in. o to, czy miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Gdyby okazało się, że zgłaszająca się osoba ma objawy typowe dla osób zakażonych, będzie od razu kierowana na oddział zakaźny. Pozostali będą mogli wejść na teren szpitala.

Do tej pory wszystkie osoby wchodziły na teren szpitala. Gdyby okazało się, że któraś z nich jest nosicielem wirusa SARS-CoV-2, to każda część szpitala, w której ona się znajdowała musiałaby zostać wyłączona z pracy. Osoby, które mają objawy typowe dla koronawirusa nie powinny w ogóle pojawiać się w szpitalu. W przypadku wystąpienia kaszlu, gorączki czy duszności osoba taka powinna najpierw skontaktować się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Dębicy, dzwoniąc na jeden z numerów: 603 708 770 lub (14) 680 93 70, albo pod numer alarmowy: +48 604 871 272.

Czytaj także: Zakażenie w sąsiednim powiecie

Grzegorz Król

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
chce maskę od rządu
chce maskę od rządu 09.04.2020, 23:06
to jest pisowska propaganda ograniczanie praw obywatelskich bez podstawy prawnej wyjdzie typek i nagle wsadzi cały kraj do domów no bez jaj jest konstytucja tam wszystko jest zapisane ale nie bo testują swoich posłusznych obywateli no mi to wygląda jak Korea północna gdzie jeden typek mówi co masz robić a jak nie to kula w łeb tu to mandat niesłuszny i bezprawny bo na jakiej podstawie prawnej na rozporządzeniu jak konstytucja mówi kiedy i jak można prawa obywatelskie wprowadzić ale nie bo trzeba wprowadzać stan nadzwyczajny w kraju a to władzy nie na rękę a naród durny sprzedany za 500 i trzynastkę i da się manipulować jak prezes manipuluje długopisem xd taka prawda
czytelnik
czytelnik 09.04.2020, 20:51
takich namiotów powinno być dwa.Jeden dla osób bez podejrzenia wirusa a drugi dla osób z podejrzeniem wirusa.Wtedy miałoby to sens.
Rysiek
Rysiek 09.04.2020, 20:29
Coraz poważniej to wszystko wyglada. Tu namiot, na jednostce miejsce na kwarantanny... A w TVP spokojnie... panujemy nad wszystkim, robimy testy itd. Nie wiem co o tym myśleć.
???
??? 10.04.2020, 11:29
A maski nie mam! Rękawiczek nie mam! Gdzie kupić?
Miro
Miro 11.04.2020, 11:42
Maski wczoraj byly w sklepie BHP koło Jagiełły albo apteka Medella na krakowskiej po 4 zł kupowalem

Pozostałe