To ma być oddział pod nadzorem Ministerstwa Obrony Narodowej

  • 11.04.2020, 09:19 (aktualizacja 11.04.2020, 09:28)
  • Tomasz Ratuszniak
To ma być oddział pod nadzorem Ministerstwa Obrony Narodowej Na razie w Pustkowie-Osiedlu działa wyłącznie klasa mundurowa.
Od września w Zespole Szkół Zawodowych w Pustkowie-Osiedlu może działać Oddział Przygotowania Wojskowego. Starostwo złożyło już wniosek w tej sprawie.

O jego utworzeniu decyduje Ministerstwo Obrony Narodowej, przy którego wsparciu i pod nadzorem działają OPW.
- Ministerstwo pokrywa też 80% kosztów utrzymania tych oddziałów. Daje pieniądze m.in. na sprzęt i mundury - wymienia starosta Piotr Chęciek.
Dodaje, że absolwenci tego kierunku mogą liczyć na wiele korzyści. Mają m.in. możliwość odbycia skróconej służby przygotowawczej, a w konsekwencji pozostania żołnierzem rezerw osobowych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, lub wstąpienia do czynnej służby wojskowej. Zyskują też dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na wyższe uczelnie wojskowe.
Poza tym, według starosty, OPW daje dużo bardziej profesjonalne przygotowanie do służby wojskowej niż działające do tej pory klasy mundurowe.
- Bo to jest program Ministerstwa Obrony Narodowej - podkreśla.
Starostwo stara się również o reaktywację strzelnicy w Pustkowie, z której korzystać mogliby uczniowie OPW.
Na ten cel urzędnicy również mogliby otrzymać 80% dotacji z MON. Nawet do 3 mln zł. Piotr Chęciek twierdzi, że zwrócił się już do Lasów Państwowych, do których należy teren ze strzelnicą, o przekazanie go powiatowi.

Przeczytaj również: Adam Pieniążek: 100 tys. zł na komputery dla młodzieży

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe