Ostrzeżenie dla powiatu. Może być groźnie

  • 13.04.2020, 10:47 (aktualizacja 13.04.2020, 11:27)
  • Grzegorz Król
Ostrzeżenie dla powiatu. Może być groźnie
Silny wiatr, burze i opady deszczu oraz gradu - Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla województwa podkarpackiego.

IMGW, jak również Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie przewiduje, że m.in. w naszym powiecie mogą wystąpić opady deszczu dochodzące do 20 mm oraz wiatr osiągający w porywach 80 km/h. Możliwe opady krupy lodowej oraz gradu. Niebezpieczne zjawiska mają rozpocząć się o godz. 12, a potrwają do 19.

Ostrzeżenie ma pierwszy, a więc najniższy stopień, a to - jak można przeczytać na stronie IMGW - oznacza, że przewidywane są warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

- Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - informuje IMGW.

Czytaj także: Saperzy przyjechali do dwóch miejscowości

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
aga
aga 13.04.2020, 17:14
no to polało!!! piszecie ostrzeżenia przed paroma kroplami deszczu- dramat!!!
###
### 13.04.2020, 19:59
Głupich nie sieją!
antyaga
antyaga 13.04.2020, 17:29
Dramatem są ludzie, którzy nie rozumieją słowa "przewiduje" i nie potrafi odróżnić informacji portalu od informacji IMGW.
Pani K.
Pani K. 13.04.2020, 15:42
Słońce jest super, ale z utęsknieniem czekam na deszcz- jest tak sucho, że niedługo będzie dramat. Jak nie wykończy nas Covid-19, to zrobi to susza.

Pozostałe