Sieć szkół ponadpodstawowych, decyzją Rady Powiatu, tworzyć będą:
- I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy;
- II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy;
- Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy: V Liceum Ogólnokształcące, Technikum nr 1, Branżowa Szkoła I Stopnia nr 1 i Szkoły Policealna nr 1;
- Zespół Szkół nr 2 w Dębicy: III Liceum Ogólnokształcące, Technikum nr 2;
- Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy: IV Liceum Ogólnokształcące, Technikum nr 3, Szkoła Policealna nr 2 dla Dorosłych;
- Zespół Szkół nr 4 w Dębicy: Technikum nr 4, Branżowa Szkoła I Stopnia nr 2, Centrum Kształcenia Ustawicznego;
- Liceum Ogólnokształcące w Pilźnie;
- Liceum Ogólnokształcące w Jodłowej;
- Branżowa Szkoła I Stopnia w Jodłowej;
- Szkoła Policealna dla Dorosłych w Jodłowej;
- Zespół Szkół w Brzostku: Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Branżowa Szkoła I Stopnia, Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych, Szkoła Policealna dla Dorosłych;
- Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu: Liceum Ogólnokształcące, Technikum;
- Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy: Szkoła Specjalnej Przysposabiającej do Pracy (trzyletnia).
Nauka w liceach odbywać się będzie przez cztery lata, w technikach przez pięć, a w szkołach branżowych, czyli dawnych zawodowych, przez trzy.
Sieć szkół ponadpodstawowych w podziale na typy szkół:
Licea ogólnokształcące (9):
- I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy;
- II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy;
- III Liceum Ogólnokształcące w ZS nr 2 w Dębicy
- IV Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy,
- V Liceum Ogólnokształcące w ZSZ nr 1 w Dębicy
- Liceum Ogólnokształcące w Pilźnie;
- Liceum Ogólnokształcące w Jodłowej;
- Liceum Ogólnokształcące w ZS w Brzostku;
- Liceum Ogólnokształcące w ZSZ w Pustkowie Osiedlu.
Jeśli działalność rozpocznie również Liceum Samorządowe, które planują otworzyć władze Dębicy, liczba liceów ogólnokształcących w całym powiecie wzrośnie do dziesięciu.
Technika (6):
- Technikum nr 1 w ZSZ nr 1 w Dębicy;
- Technikum nr 2 w ZS nr 2 w Dębicy;
- Technikum nr 3 w ZSE w Dębicy;
- Technikum nr 4 w ZS nr 4 w Dębicy;
- Technikum w ZS w Brzostku;
- Technikum w ZSZ w Pustkowie Osiedlu.
Szkoły branżowe (4)
- Branżowa Szkoła I Stopnia nr 1 w ZSZ nr 1 w Dębicy;
- Branżowa Szkoła I Stopnia nr 2 w ZS nr 4 w Dębicy;
- Branżowa Szkoła I Stopnia w Jodłowej;
- Branżowa Szkoła I Stopnia w ZS w Brzostku.
Szkoły policealne (4)
- Szkoły Policealna nr 1 w ZSZ nr 1 w Dębicy;
- Szkoła Policealna nr 2 dla Dorosłych w ZSE w Dębicy;
- Szkoła Policealna dla Dorosłych w Jodłowej.
- Szkoła Policealna dla Dorosłych w ZS w Brzostku
Pozostałe (3):
- Centrum Kształcenia Ustawicznego w ZS nr 4 w Dębicy;
- Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w ZS w Brzostku;
- Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy (trzyletnia) w Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy.
Na podstawie OL nr 7/2017 (JAG)
student
Zachęcam do wypełnienia krótkiej ankiety, w której można wyrazić swoją opinię m. in. na temat 500+. Pytania są proste i zwięzłe ;)
Z góry dziękuję za pomoc
goo.gl/vEjIXz
Przecież nie chodzi o uczniów, Chodzi o robotę dla nauczycielek.
Dlaczego radni zgadzają sie na taką sieczkę? Dlaczego nie zapełnią na ful dwóch liceów z prawdziwego zdarzenia, a w ekonomiku, mechaniku, kwiatku nie poszerzą oferty techników i szkół zawodowych? To byłoby logiczne i wprowadzało jakiś porządek. Nie po to szkoły te dostały z unii fundusze na kształcenie zawodowe, żeby teraz otwierać licea.
To lokalnym przedsiębiorcom takim jak pan Bieszczad powinno zależeć aby kształcili sie w Debicy ich przyszli pracownicy. No chyba że planują sprowadzać tańszą siłę roboczą ze wschodu.
Oferta techników i szkół zawodowych w powiecie jest wystarczająco bogata, a lokalnym przedsiębiorcom zależy na kształceniu przyszłych pracowników. Wystarczy sprawdzić, które firmy patronują klasom w "mechaniku". Ventor dba o blacharzy i monterów, Darco sporo inwestuje w mechatroników, Prografix wspiera grafików komputerowych. Lista firm patronackich jest długa. Podobnie jest w innych szkołach zawodowych. Tu nie lokalne władze trzeba przekonywać, ale rodziców uczniów, którzy wysyłają pociechy do liceum, bo tak jest najłatwiej. Potem robi się problem - skończył/a szkołę, zdał/a maturę i nie może znaleźć pracy, bo tak naprawdę nic pożytecznego nie umie. Może się jeszcze przechowa na "studiach" na pięknie nazwanym kierunku, jeżeli rodziców na to stać albo pojedzie w świat robić karierę na zmywaku.
Nie rozumiem czemu sie dziwisz. Sieczka to przecież taka ludowo-wiejska specjalność, można powiedzieć PSL-owskie danie poPISowe.
Nie wszyscy radni sa z PSL.
Ale wszystkich można kupić.
Idiota z dyplomem to taki sam idiota jak przedtem - tylko z pretensjami
A tu mamy nadprodukcję ogólnokształciuchów o zerowej wiedzy technicznej i ogólnej z resztą też i z aspiracjami do pracy w urzędach
Wreszcie powrot do normalnosci:ksztalcenie konkretnych fachowcow /nie jak do tej pory bezrob. mgr , dr. i tp."artystow" spec. od spektakli typu "Klatwa' dotowanych przez opetanych specow kULTURY,
Drogi Panie, Pan się głową z inną częścią ciała służącą do siedzenia pozamieniał. Po pierwsze, mam tytuł magistra i jakoś bezrobotna nie jestem - kwestia posiadania pracy nie zależy od wykształcenia tudzież tytułu lecz od chęci - chęci do pracy. Po drugie, wybór kierunku kształcenia oraz szkoły (jedni wybiorą LO, inni Tech. etc. ) należy od konkretnej jednostki - na rynku pracy są potrzebni wszyscy, którzy dają coś z siebie i jw. mają chęci. Reasumując niech Pan nie obraża młodych ludzi, którzy żyją w świecie stworzonym przez "Was" ;) Takie warunki im przygotowaliście. Młodzi się tylko dostosowali. Sami wysyłaliście na masę dzieci swoje na studia, bo "tylko z wyższym wykształceniem zostaniesz kimś", również poprzez "Wasze" wybory została wprowadzona reforma edukacji (wprowadzenie gimnazjów). Więc jeszcze raz, aby Pan mógł zarejestrować tę treść w sposób dla Pana zrozumiały ;) Magister, tokarz, spawacz, nauczyciel - jeśli jest leniem to pracy nie ma. Na rynku pracy są potrzebni WSZYSCY specjaliści - mgr. inż., dr jak również technicy wszelakiej maści ;) Musi być równowaga i tu nie ma podziału na lepszych/gorszych - wstrętna naleciałość z czasów komuny, nieładnie Drogi Panie ;) Kształciłam się nowym systemem i nie narzekam. Nie uważam się za głupszą/ gorszą tylko dlatego, że chodziłam do gimnazjum. Sama tego systemu sobie nie wymyśliłam ( jw. musiałam się dostosować ;) ). A tak poza tym sztuka to sztuka, nie każdemu musi się podobać ( wystarczy nie oglądać). Jak to Pan nazwał "artyści" w tym Naszym Państwie też są potrzebni. Kwestia dotowania różnych wybryków hmm mnie nie podoba się np. dotowanie Ojca Rydzyka ;) a to przecież także moje pieniądze i cóż z tego... dziękuję, pozdrawiam, życzę zdrowia dla Pana i Pańskiej rodziny.
Homo homini lupus est Droga Pani mgr,jesli chodzi o Ojca R. "zrobil' DOKTORAT NOWYM SYSTEMEMI TEZ NIE NAZEKA. DOBREJ NOCY.
Dlatego Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie frytki w McDonaldzie podaje mgr. :D
Przykre ze jednak w większości znalezienie pracy w naszym miescie powiązane jest ze znajomościami lub ich brakiem.
Oj, wystarczy się do PISu zapisać, nosić w portfelu obrazek Prezesa, opowiadac o zamachach i złodziejach z PO, a zaraz się dostanie robotę w jakimś urzędzie. A jak już się całkiem nie ma kręgosłupa, tylko poniżej spodni mnóstwo wazeliny, to wtedy trzeba do PSLu uderzać. Zawsze się jakieś stanowisko w szpitalu, czy starostwie znajdzie. Zapisywanie się do PO czy Nowoczesnej to chybiona inwestycja, tylko wstyd zostanie, a do koryta to już raczej się nie dopcha. No chyba, że się ma w miarę ładną twarzyczkę, sieczkę w głowie i luźną bieliznę, to może sam Ryszard o 50 twarzach dostrzeże i awansuje. Kumanie się z Kukizowcami jest jeszcze zbyt ryzykowne, z Korwinowcami nie ma sensu, bo mają likwidować koryto, a z narodowcami musiałbyś nosić kiczowate ubranka. Tak więc droga młodzieży - rzucać szkoły i dbać o przyszłość. Swoją przyszłość