Przemysław Wojtys: GDDKiA bardzo nam pomaga

  • 14.04.2020, 08:18 (aktualizacja 14.04.2020, 08:39)
  • Grzegorz Król
Przemysław Wojtys: GDDKiA bardzo nam pomaga
- W czasie epidemii, gdy zwłaszcza w internecie pojawia się szum informacyjny, a także hejt i cała masa fałszywych treści ważnym jest, by nie zajmować się budowaniem popularności medialnej i lajkami, tylko sprawnie rozwiązywać problemy - mówi Przemysław Wojtys, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy. W ten sposób odnosi się do sytuacji związanej z decyzją o zamknięciu kuchni dla ratowników medycznych, w budynku przy węźle autostradowym.

Jak mówi dyrektor Wojtys, jeżeli jest jakiś kłopot, zwłaszcza drobny, to się go rozwiązuje, a nie szuka popularności.

- Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad bardzo nam pomaga, za darmo użycza komfortowych pomieszczeń i ma prawo, jako gospodarz izolować siebie od nas oraz nas od siebie - wyjaśnia Przemysław Wojtys, dodając że przez węzeł obsługi autostradowej przewija się, wbrew pozorom, poważna ilość osób, także zza granicy, którzy dla załogi karetki mogą stanowić bombę epidemiczną.

- Ponad to z własnej inicjatywy budują dla nas dodatkową kuchnię. Ratownicy także są wspomagani dostawami żywności pakowanej, gotowej do pożycia po odgrzaniu. W czasach zagrożenia trzeba znieść z godnością pewne niewygody i dostrzegać dobro, a nie narzekać - mówi Przemysław Wojtys.

Tuż przed świętami internet obiegła informacja o tym, że GDDKiA uniemożliwiła ratownikom medycznym dostęp do kuchni w budynku przy węźle autostradowym. Rozeszła się błyskawicznie, a o sytuacji napisały największe portale w Polsce. Bardzo szybko zareagowała sama GDDKiA, jak i internauci. O sprawie piszemy w najnowszym wydaniu Obserwatora Lokalnego, który do sprzedaży trafił dzisiaj (wtorek, 14 kwietnia). Zachęcamy do lektury.

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ak
Ak 14.04.2020, 10:48
Czytałem tego newsa wcześniej i myślałem że to żart ...
zamiast się zrzucić po stówce i kupić sobie lodówkę czy mikrofalówkę jeżeli jest komuś niezbędna do życia i pracy lepiej jest żale w necie wylewać i czekać aż ktoś DA...

Pozostałe