Jak ulżyć sobie w długim siedzeniu?

  • 14.04.2020, 10:28
  • Źródło: Artykuł zewnętrzny
Jak ulżyć sobie w długim siedzeniu?
Siedzący tryb życia negatywnie wpływa na nasze plecy. Niegdyś na bóle kręgosłupa skarżyła się co druga osoba, dziś większość z nas. Jak o siebie dbać?

Jak zatem ulżyć sobie w długim siedzeniu? Dbając o odpowiednie nawyki, a także wspomagając się  poduszką sensomotoryczną. Więcej informacji: Poduszka sensomotoryczna: Po co, dlaczego i jaka? Praca siedząca to ogromne obciążenie dla kręgosłupa.

Często spędzamy długie godziny w nieodpowiedniej pozycji, najpierw wpatrując się w ekran komputera, a później telefonu komórkowego. Jeśli dołączymy do tego brak dbałości o codzienną aktywność fizyczną to mamy przepis na bolący kręgosłup. A te bóle szybko z lekkich, mogą zamienić się w takie, które będą nam utrudniać codzienne funkcjonowanie.


Odpowiednie stanowisko pracy

Warto na samym początku zapobiegać problemom z kręgosłupem. Choć często na siedzenie w pracy nie mamy wpływu, to możemy zadbać o dostosowanie swojego stanowiska do potrzeb. Dobrze jest zwrócić uwagę na wysokość i parametry krzesła w stosunku do biurka. Jeśli krzesło w pracy nie jest wygodne, można wspomagać się specjalnymi poduszkami, które umożliwią zachowanie właściwej postawy w pracy. 

Poduszka sensomotoryczna

Do takich poduszek należy poduszka sensomotoryczna, która przyda się w pracy, a także poza nią. Dzięki takiej poduszce siedząc przed komputerem, możesz zapewnić swojemu kręgosłupowi relaks, gimnastykę i zmianę pozycji w trakcie siedzenia. Takie dynamiczne siedzenie wpływa na to, że kręgosłup będzie utrzymywany w odpowiedniej pozycji. Do tego do pracy zmobilizowane są mięśnie, które stabilizują i usztywniają ciało. 

Dobre nawyki 

Warto co jakiś czas robić sobie małe przerwy na rozciąganie. To można wykonać, nawet nie wstając z krzesła. Dzięki temu łatwiej będzie odciążyć przepracowany kręgosłup i sprawić, że dalsza praca będzie dużo przyjemniejsza. 

Aktywność fizyczna 

Dla zdrowia kręgosłupa, jak i całego organizmu konieczna jest regularna aktywność fizyczna. Nie muszą to być bardzo trudne i czasochłonne ćwiczenia, a codzienna dawka ruchu. Wystarczy więcej chodzić, co jakiś czas wybrać się na basen, by już poczuć ogromną różnicę. 

Warto zadbać o swój kręgosłup, nie wtedy, gdy ból już będzie nie do wytrzymania, a wtedy, gdy ten się nawet jeszcze nie pojawił. Lepiej zapobiegać, niż leczyć. 

Artykuł zewnętrzny

 

 

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe