Sprawdź co to za numer

  • 14.04.2020, 22:39
  • Źródło: Artykuł zewnętrzny
Sprawdź co to za numer
Rozwój technologii przyczynił się do gwałtownego i globalnego spopularyzowania telefonów komórkowych. Praktycznie każdy z nas posiada obecnie smartfonu i większość z nas nie rozstaje się z nim w ciągu dnia, ponieważ zapewnia nam dostęp do łatwego kontaktu z innymi, rozrywki czy też jest narzędziem pracy. Główną funkcją jaką spełnią obecnie telefony jest wspomniana wyżej komunikacja z innymi. Pozostajemy w ciągłym kontakcie z innymi czy to przez połączenia telefoniczne, wiadomości tekstowe czy też za pomocą komunikatorów internetowych.

Sprawdzenie numeru telefonu 

Nowoczesne smartfony i ich interfejs powodują że o wiele łatwiej rozpoznać kto do nas dzwoni, w momencie próby połączenia się z naszym telefonem. Dane dzwoniącego wyświetlają się na naszym ekranie i w ten sposób możemy go łatwo zidentyfikować. Wcześniej, na przykład na telefonach stacjonarnych nie mieliśmy takiej możliwości. Obecnie w pełni świadomie podejmujemy decyzję o tym, czy chcemy przyjąć połączenie od danej osoby czy nie. Dodatkowo spis połączeń przychodzących i wychodzących zapisywany jest na naszym urządzeniu. Zapis tych informacji nie zawsze jednak przybiera taką samą formę, o czym warto pamiętać. Informacje wyświetlane na ekranie naszego telefonu pobierane są z naszej listy kontaktów, zapisanej na urządzeniu. Jeżeli więc ktoś wykonuje do nas połączenie po raz pierwszy i nie dodaliśmy go wcześniej do naszej listy kontaktów, na naszym ekranie pojawi się jedynie jego numer, a nie dane pozwalające na identyfikację. 

Jak już wspomnieliśmy powyżej, połączenia przychodzące od nieznanej nam osoby, nie pozwoli nam na natychmiastową jej identyfikację, gdyż na naszym ekranie ukazuje się jedynie numer telefonu, w postaci niewiele nam mówiącego ciągu cyfr. Czy można sprawdzić kto do nas dzwonił i co to za numer? Oczywiście, że tak. Służą do tego specjalne narzędzia, które stworzone zostały właśnie do tego celu. Wymagają one natomiast dostępu do internetu. Narzędzia te działają w bardzo prosty i przejrzysty dla użytkownika sposób. Wpisujemy w przeglądarkę numer telefonu, którego nie znamy, a który próbował się z nami skontaktować. Sprawdzenie numeru telefonu odbywa się w sposób prosty i bezproblemowy. Po wpisaniu szukanego numeru wyświetli nam się, do kogo on należy. Możemy również dowiedzieć się, kto do nas dzwonił przez proste wybieranie tego numeru i wykonanie połączenia zwrotnego. To rozwiązanie naraża nas jednak na rozmowę z osobami, z którymi niekoniecznie chcemy rozmawiać. O wiele bezpieczniejsze wydaje się wpisanie numeru do wyszukiwarki.

Artykuł zewnętrzny

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe