Nowa szansa na budowę ronda w Pustyni

  • 24.02.2017, 14:09 (aktualizacja 24.02.2017, 14:11)
  • Admin Admin
Nowa szansa na budowę ronda w Pustyni Tomasz Ratuszniak
O 9 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego ubiega się Powiat Dębicki na budowę łącznika autostradowego od zjazdu Dębica - Wschód, m.in. do drogi krajowej 985 w kierunku Mielca.

Jak informuje starosta Andrzej Reguła, wniosek został już złożony przez Zarząd Dróg Powiatowych w Dębicy w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie. Zostały w nim uwzględnione zastrzeżenia władz województwa, dotyczące wniosku na budowę ronda w Pustyni, który w ubiegłym roku nie zyskał akceptacji.
Nowy wniosek dotyczy zadania o nazwie: Budowa Łącznika od Węzła Autostrady A4 Dębica – Wschód do DK4 i DW985 (Zawada – Pustynia)”. Wartość zewnętrznej dotacji wynosi ponad 9 mln zł.
W ramach tej inwestycji ma nastąpić m.in. przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 1288R Zawada – Pustynia na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 985 Nagnajów – Baranów Sandomierski – Mielec – Dębica do węzła autostrady A4 – Dębica - Wschód i dalej w kierunku drogi krajowej nr 94 w Zawadzie. Prościej pisząc: od skrzyżowania w centrum Pustyni do ronda, gdzie znajduje się wjazd na autostradę.
W ramach tego zadania ma być nowe rondo na wspomnianym skrzyżowaniu w centrum Pustyni, o które mieszkańcy tej miejscowości starają się od kilku lat.
Harmonogram realizacji projektu zakłada, że jeśli Zarząd Dróg Powiatowych otrzyma dofinansowanie, pierwsze roboty budowlane będą mogły ruszyć początkiem 2018 r. Prace potrwają niespełna rok.

Na podstawie Informacji prasowej Starostwa Powiatowego

 

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
studentkaOpole
studentkaOpole 27.02.2017, 19:26
Zachęcam do wypełnienia krótkiej ankiety, w której można wyrazić swoją opinię m. in. na temat 500+. Pytania są proste i zwięzłe ;)
Z góry dziękuję za pomoc

goo.gl/vEjIXz
Grzegorz
Grzegorz 25.02.2017, 17:09
No to powodzenia życzę budowniczym tyle tylko że rondo niczego nie zmieni .Faktem jest że cały ruch samochodów ciężarowych z A4 i osobowych + samochody z północy Polski został skierowany w centrum domków jednorodzinnych nie piszę wsi bo Pustynia z wsią nie ma już nic wspólnego .Zanieczyszczenie powietrza w tej miejscowości jest kilkukrotnie przekroczone .Wybudowanie ronda spowoduje tylko większy napływ samochodów i większą emisję spalin samochodów jadących na niskim biegu .Jedynym wyjściem jest budowa dodatkowej drogi .
Darek
Darek 24.02.2017, 18:11
Tam musi być rondo, gdyż nie ma możliwości praktycznie bezpiecznego wjazdu na drogę mielecką, gdyż samochodu prują tam szybko z każdej strony i jeszcze tiry skręcają tam w lewo na autostradę, trzeba czekać aż ktoś cię puści i to z obu stron. Pal licho skręt w prawo na Mielec, gorzej jak ktoś skręca w lewo na Dębice, tam musi być albo rondo albo światła, tak jak zrobili na krzyżówce Świętosława-Kosynierów, teraz każdy jeździ tam bezpiecznie i jest super szybki przejazd dla każdego kierowcy.
driver
driver 24.02.2017, 14:59
I znowu ze zwyklej drogi zrobia rondo na którym w czasie okrazenia widac doope własnego auta.Te Debickie ronda to raczej progi zwalniające bo z rondem to nie ma to nic wspólnego.

Pozostałe