Od 20 kwietnia znów wejdziemy do lasów i parków?

  • 16.04.2020, 10:22 (aktualizacja 17.04.2020, 13:48)
  • Janusz Grajcar
Od 20 kwietnia znów wejdziemy do lasów i parków?
W wywiadzie udzielonym na antenie radia RMF FM wicepremier Jacek Sasin zapowiedział, że prawdopodobnie już od najbliższego poniedziałku zniesiony zostanie zakaz wchodzenia do lasu.

- Możemy się spodziewać otwarcia lasów, skwerów, terenów zielonych i bulwarów, czyli tam, gdzie moglibyśmy zażywać aktywności na świeżym powietrzu - mówił Jacek Sasin.

Przypomnijmy, że w powiecie dębickim decyzją nadleśniczego Nadleśnictwa Dębica Wacława Pankiewicza zakaz został wprowadzony już 20 marca. Początkowo miał obowiązywać do końca miesiąca.

- W związku ze wzmożonym ruchem rekreacyjnym i turystycznym osób na leśnych drogach, ścieżkach, parkingach dochodzi do tworzenia się skupisk rożnych osób, co stanowi wysokie ryzyko przenoszenia koronawirusa - czytaliśmy w uzasadnieniu do decyzji.

Jednak już pięć dni później nadleśniczy uchylił swój zakaz. Informując przy tym, że nie można korzystać z leśnych parkingów i gromadzić się na nich.

Z możliwości wchodzenia do lasu cieszyliśmy się ledwie kilka dni. Bo 3 kwietnia kolejny zakaz wprowadziło tym razem Ministerstwo Środowiska. Miał on obowiązywać do 11 kwietnia, ale został przedłużony.

- W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom - pisali przedstawiciele ministerstwa.

Czytaj też: Firma Oponiarska już produkuje. Nie będzie zwolnień

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe