Na przebudowę dróg powiat dostał 7,5 mln zł

  • 16.04.2020, 21:06 (aktualizacja 17.04.2020, 13:25)
  • Janusz Grajcar
Na przebudowę dróg powiat dostał 7,5 mln zł fot. pixabay.com. Roboty powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku.
Dwa odcinki dróg powiatowych Głobikowa - Braciejowa i Strzegocice Słotowa przebudowane zostaną dzięki dotacji, którą powiat dębicki otrzymał z Funduszu Dróg Samorządowych.

- Głobikowa, Braciejowa, Strzegocice i Słotowa... Mieszkańcy tych miejscowości mogą się bardzo cieszyć. Nasze wnioski na remont i przebudowę dróg powiatowych w tych miejscowościach zostały zaakceptowane przez Pana Premiera!!! I to na tak wysokie kwoty... łącznie 7,5 mln!!! Jutro ruszamy z procedurami przetargowymi!!! - poinformował przed chwilą na swoim profilu fejsbukowym wicestarosta Adam Pieniążek.

Przypomnijmy, że wnioski o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych  władze powiatu dębickiego złożyły do wojewody podkarpackiego w sierpniu 2019 roku. Chodzi o drogi powiatowe nr 1309R w Strzegocicach i Słotowej oraz nr 1303R w Braciejowej i Głobikowej. Koszt tych inwestycji wynosi w sumie ponad 11 mln zł , a zakończenie prac przewidziane jest na wrzesień 2021 r.

W Strzegocicach i Słotowej  przebudowany zostanie 2,3-kilometry odcinek drogi. Zadanie obejmuje też rekonstrukcję poboczy, przepustów oraz montaż barier ochronnych. Planowany czas realizacji projektu: maj-wrzesień 2020 r.

W Głobikowej i Braciejowej planowana jest rekonstrukcja jezdni na odcinku 4,8 km, budowa chodników o długości 2,41 km oraz utworzenie zatoki postojowej z 33 miejscami przy Zespole Szkół w Głobikowej. Realizacja projektu zaplanowana na okres od maja 2020 r. do września 2021 r.

Poniżej mapy z odcinkami, które zostaną przebudowane.

Czytaj też: Medycy ze Strzegocic potrzebują pomocy

Janusz Grajcar

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe