Utalentowana młodzież może liczyć na wsparcie

  • 17.04.2020, 14:12 (aktualizacja 17.04.2020, 14:56)
  • Tomasz Ratuszniak
Utalentowana młodzież może liczyć na wsparcie W zeszłym roku stypendium sportowe odebrał m.in. Gabriel Blezień.
Młodzi dębiczanie utalentowani sportowo i artystycznie mogą ubiegać się o stypendia specjalne burmistrza. W tym roku obowiązują nowe wnioski stypendialne.

O stypendium sportowe mogą starać się osoby, osiągające wysokie wyniki we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym, w tym finaliści ogólnopolskich zawodów sportowych w swojej kategorii wiekowej lub członkowie kadry wojewódzkiej. Pod uwagę brani będą także zawodnicy osiągający wysokie wyniki w nietypowych dyscyplinach. Urzędnicy zaznaczają, że kandydaci muszą przestrzegać obowiązujących przepisów sportowych i powinna ich cechować nienaganna postawa etyczna i moralna.

Stypendia artystyczne mają na celu wspieranie osób wybitnie uzdolnionych artystycznie i reprezentujących Dębicę w różnego rodzaju konkursach, przeglądach i festiwalach na szczeblu krajowym i zagranicznym. W tym przypadku kandydatów również musi cechować nienaganna postawa etyczna i moralna.

O stypendium sportowe i artystyczne mogą ubiegać się osoby zamieszkujące w Dębicy, które do czasu przyznania stypendium nie ukończyły 21 lat. Stypendium przyznawane jest od września do czerwca. Obecnie istnieje możliwość przyznania 10 stypendiów za osiągnięcia sportowe i 10 stypendiów za osiągnięcia artystyczne. Przyznawanie, wstrzymywanie i pozbawianie stypendiów należy do kompetencji burmistrza po wcześniejszym uzyskaniu opinii kapituły konkursowej.

Wniosek o przyznanie stypendium można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w zakładce Druki. Wypełniając go należy uwzględnić osiągnięcia sportowe lub artystyczne w okresie poprzedzającym przyznanie stypendium, a wypełnione dokumenty należy składać w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Dębicy w terminie do 15 maja 2020 roku.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Spraw Obywatelskich.

Przeczytaj także: To ma być oddział pod nadzorem Ministerstwa Obrony Narodowej

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wiktoria
Wiktoria 18.04.2020, 14:26
Panie Burmistrzu Szewczyk, tzw bezpartyjny modelu do zdjęć posła Warzechy i każdego z księży lub czerwonych beretów biskupów. Nikt już Panu nie wierzy, łącznie z tymi dzięki którym pełni Pan to stanowisko. Proponuje jeszcze kilka sesji zdjęciowych przy pomniku brata prezesa i nowe codzienne wzmianki o 20 metrach chodnika na której z ulic czy 10 metrach drogi asfaltowej. Mam nadzieje ze już więcej nie będzie Pan kandydował na żaden urząd w tym mieście. Czy się stoi czy się leży to wypłata się należy.

Pozostałe