Na spacer bez rodziców, do lasu bez maseczki

  • 19.04.2020, 19:35 (aktualizacja 19.04.2020, 22:10)
  • Tomasz Ratuszniak
Na spacer bez rodziców, do lasu bez maseczki fot. Елизавета Кардасева z Pixabay
Dziś po południu rząd opublikował rozporządzenie dotyczące zmniejszenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Od poniedziałku 20 kwietnia zniesiony zostaje m.in. zakaz przemieszczania się.

Od jutra więc dozwolone będzie przemieszczanie się w celach rekreacyjnych. Oczywiście wybierając się na spacer, bieganie, czy na przejażdżkę rowerem nie możemy zapominać o maseczce, lub innym sposobie zakrycia ust i nosa.
Na spacer można wybrać się do lasu lub parku, bo dostęp do nich został przywrócony. Zamknięte pozostają za to place zabaw.
Zwiększeniu ulega liczba wiernych mogących wziąć udział w nabożeństwie (szczegółowo piszemy o tym tutaj). Dotyczy to również pogrzebów, w których teraz będzie mogło uczestniczyć do 50 osób (nie licząc osób sprawujących kult religijny i pracowników zakładu pogrzebowego).
Młodzież powyżej 13 roku życia może opuścić dom i przemieszczać się bez opieki rodziców, czy opiekunów.
Od poniedziałku można się również spodziewać mniejszych kolejek pod sklepami, ponieważ w tym samym czasie więcej osób będzie mogło robić w nich zakupy. W sklepach do 100 m2 powierzchni może to być 4 klientów na jedną kasę (do tej pory 3). W sklepach o powierzchni powyżej 100 m2 może przebywać jedna osoba na każde 15 m2.
Ponadto Godziny dla seniorów (od godz. 10:00 do 12:00) obowiązywać będą jedynie od poniedziałku do piątku.
W rozporządzeniu przeczytać można również, że m.in. w lesie nie musimy nosić maseczki. Nakaz zakrywania ust i nosa nie obowiązuje też m.in. w domach dziecka, na terenie ogródków działkowych, czy w szpitalach.

Przeczytaj również: Do fryzjera i kosmetyczki? Na razie nie ma szans

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe