Tej gminie grożą przerwy w dostawie wody

  • 22.04.2020, 15:29 (aktualizacja 22.04.2020, 15:40)
  • Janusz Grajcar
Tej gminie grożą przerwy w dostawie wody fot. pixabay.com
Gmina Pilzno jest już drugą w powiecie dębickim po Brzostku, która zwraca się do mieszkańców o ograniczenie zużycia wody. Nie dostosowanie się do tej prośby, jak czytamy w piśmie podpisanym przez dyrektora MZWiK Zbigniewa Barana, grozi czasowymi przerwami w jej dostawie.

Dyrektor MZWiK w Pilźnie zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich odbiorców wody o oszczędne gospodarowanie wodą dostarczaną przez zakład.

Przez ostatnie miesiące spadł poziom wody w strefie naszego ujęcia wody, zmniejszyła się w związku z tym wydajność studni głębinowych. Zakupujemy coraz większe ilości wody z gminy Czarna oraz Wodociągów Tarnowskich.

W związku z powyższym proszę o wykorzystywanie wody przede wszystkim do celów bytowo-gospodarczych niezbędnych do bieżącego funkcjonowania. Proszę również o znaczne ograniczenie zużycia wody do innych celów niż socjalno-bytowe (np. mycie placów samochodowych, podlewanie trawników i działek).

Brak dostosowania się odbiorców do naszej prośby może skutkować okresowymi przerwami w dostawie wody.

Za utrudnienia powstałe z przyczyn od nas niezależnych (pogarszające się w ostatnich miesiącach warunki hydrogeologiczne) naszych odbiorców przepraszam.

Dyrektor MZWiK w Pilźnie
Zbigniew Baran

Czytaj też: Oszczędzajcie wodę, dramatycznie spadł jej poziom

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe