Szkoły, przedszkola i żłobki zamknięte do 24 maja

  • 24.04.2020, 12:35 (aktualizacja 24.04.2020, 14:07)
  • Tomasz Ratuszniak
Szkoły, przedszkola i żłobki zamknięte do 24 maja fot. Aline Ponce z Pixabay
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podczas dzisiejszej konferencji ogłosił, że szkoły, przedszkola i żłobki pozostaną zamknięte do 24 maja.

- Niestety obecne warunki epidemiczne nie pozwalają na to, abyśmy odwiesili działalność szkół, przedszkoli i żłobków. Dlatego też zdecydowaliśmy o dalszym ograniczeniu działalności tych placówek - stwierdził minister.
Jednocześnie ogłosił, że odbędą się egzaminy maturalne i egzaminy ósmoklasisty. Matury rozpoczną się 8 czerwca i potrwają do 29 czerwca. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną egzaminy będą mieć wyłącznie pisemną formę. Ich wyniki znane będą do 11 sierpnia, więc egzaminy poprawkowe odbędą się na początku września. Ósmoklasiści natomiast swój egzamin zdawać będą od 16 do 18 czerwca.
Ponadto od 22 czerwca odbywać się będą egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe, a w połowie sierpnia egzaminy zawodowe dla uczniów szkół policealnych.
Rok akademicki, jak zapowiedział Wojciech Murdzek, minister nauki i szkolnictwa wyższego, rozpocznie się w normalnym terminie.

Przeczytaj również: Galerie handlowe otworzą 18 maja

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Greg
Greg 25.04.2020, 17:48
Obawiam się, że te urny to władza szykuje Nam ale nie do głosowania!
Mbeem
Mbeem 24.04.2020, 19:13
Pisowskie zlodzieje ruinuja gospodarke. Otwierac zlobki i przedszkola, ludzie musza pracowac. Pisowska zaraza

Pozostałe