W najnowszym Obserwatorze Lokalnym

  • 27.02.2017, 15:21 (aktualizacja 27.02.2017, 21:18)
  • Admin Admin
W najnowszym Obserwatorze Lokalnym
Światowe koncerny rzadko przenoszą siedziby poza miejsca, gdzie wyrosły. Bo liczy się tradycja - bez niej trudniej budować renomę marki. Wszystko wskazuje na to, że Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka pójdzie inną drogą, taką jaką niegdyś wytyczyła Firma Oponiarska Dębica. I przeprowadzi się do Warszawy, o czym piszemy w pierwszym w marcu wydaniu tygodnika Obserwator Lokalny. Jak zawsze w sprzedaży od wtorku.

 

W Obserwatorze Lokalnym nr 9/2017 piszemy także m.in.:

Agnieszka Jackowska-Drożdż i Dawid Pikor nowymi kierownikami domów kultury w Dębicy. Zobacz których?

Kierowcy rozjeżdżają trawniki. W całym mieście.

Sześć bloków zostanie odnowionych. Za unijne pieniądze!

MOP-y w Paszczynie ciągle stoją puste.

Jakub z wózka strzela najlepiej. Może trafi w Twoje serce

Paweł Adamek dostał najwięcej.

Wszy mogła przynieść ze szkoły.

Brzostek najmniej samodzielną gminą w powiecie (ranking). Kto najbardziej?

Nie będzie drogi przez Budzisz, będzie sala przy szkole nr 8.

Rozbój na cmentarzu, obrabowali Ukraińca.

Dla strażaków to czwartki są najbardziej pracowite.

Służba więzienna: awanse i odznaczenia.

Ojciec dobry, ale przestępca.

Posada dyrektora wciąż wolna. Bo praca stresująca?

 

Gmina Czarna
- Grabiny znów promują zdrową żywność.
- Sołtyska założyła strażacki mundur.

Gmina Dębica
- W Zawadzie reaktywacja OSP. Po 40 latach.
- Na basenie napijesz się kawy.

Gmina Żyraków
- Wolanki aktywne przez cały rok.
- W spółdzielni mogą pracować 8 godzin.

Gmina Pilzno
- 45 miliony na ulicę Legionów.
- Pokazali, że talenty mają bardzo różne.

Gmina Brzostek
- Rolnicy na spotkanie z politykami przyszli pełni wątpliwości. I z nimi wyszli.

Gmina Jodłowa
- Druga wystawa Marcina Bawca.

Religia
- Pączek dla Afryki - akcja także w Pustkowie.
- Księża też kopią w piłkę. I to jak.

Edukacja
- Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej: Kraków już wie, co potrafi Dębica.
- O Pantofelek Królowej Jadwigi, czyli rodzinny konkurs w Dwójce.

Kultura
- Festiwal teatralny - scena dla młodych aktorów.
- Bastille zagra w Straszęcinie.
- Kinga Kaczor nauczy new age.
- Kabaret Żaba sięga po Dudę-Gracza.

Sport
- Łyżwiarstwo figurowe: pojechali jeszcze lepiej niż przed rokiem.
- Liga Firm: Moja Natura mistrzem II ligi
- Zwycięstwo dębickiej akademii siatkarskiej.

 

 

 

Admin Admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
annoyed
annoyed 01.03.2017, 09:54
Artykuł na temat Śnieżki. Gratuluję wyboru zdjęcia do niego, naprawdę, brawo... Najstarsi pracownicy tej firmy nie pamiętają ich budynku w tym stanie. Nie było młodszego zdjęcia, niż to sprzed jakichś pewnie 20 lat? Nie dość że budynek jest teraz odnowiony, wygląda o wiele lepiej, to zdjęcie ze starym logiem?! Macie pojęcie kiedy firma przeszła rebranding? Robicie się powoli gazetką, nie gazetą regionalną...
Rada Wujek
Rada Wujek 28.02.2017, 22:02
Proszę o podpowiedzi co robić żeby Dębica ruszyła do przodu
optymista
optymista 01.03.2017, 00:43
Wybrać na Burmistrza człowieka z charyzmą zdecydowanego poszerzyć granice miasta.Radnych z j.... Stworzyć jedną wiejsko-miejską gminę Dębicę. Tworzyć w różnych formach strefy dla rozwoju firm. Ale żeby to robić bezwzględnie Dębica musi być powiększona i być niekwestionowaną "stolicą" powiatu.
ela
ela 01.03.2017, 00:52
Myślę kto tym Burmistrzem ? Rokosz?
captain obvious
captain obvious 28.02.2017, 22:55
Losowo zwolnić co drugiego urzędnika, a potem tych z pozostałych, którzy sobie nie radzą. Zakazać budżetu miasta z deficytem i finansowania prywatnych działalności takich jak kluby piłkarskie, parafie, fundacje czy stowarzyszenia. A przede wszystkim pogonić tych wszystkich Szewczyków, Regułów, Iwasieczków, Smołów, i innych darmozjadów.
sko
sko 01.03.2017, 05:16
Ja proponowałbym zwalniać wg. "klucza" tj. całymi rodzinami, Później pojawi się szansa na rozwój naszego miasta.
WORD
WORD 01.03.2017, 00:12
Kluby Sportowe które realizują zadania publiczne w zakresie kultury fizycznej i sportu, nie są instytucją prywatną. Co do parafii które prowadzą np. kuchnie da bezdomnych pełnią misje pomocy społecznej i ta działalność nie ma nic spólnego z prywatną działalnością nastawioną na zysk.
ok
ok 28.02.2017, 22:48
Miasto ruszy gdy ruszy całe państwo czyli gdy wprowadzą wolnorynkowe reformy
Ale nie z PISem, to socjaliści z elementami patriotyzmu
O ile patriotyzmem jest rąbanie ludzi podatkami w skali obłędnej i niczym nie różniącej się od PO
I teraz w skrócie: wolny rynek - kapitalizm - zysk - inwestycje - miejsca pracy - rosnące bogactwo ludzi - konsumpcja i oszczędzanie
Ale to proces na lata i w niewielki stopniu zależy od samorządów
Janek
Janek 01.03.2017, 00:28
Pięknie tylko dbajmy na pierwszym miejscu o kapitał Polski własny rodzimy, popierajmy i zachęcam do zakupów w polskich sieciach handlowych nie w zagranicznych super marketach które wyprowadzają zysk do macierzy do kraju pochodzenia .
Kapitał ma narodowość.....
ja
ja 01.03.2017, 10:27
W zagranicznych sieciach handlowych też są sprzedawane polskie produktu a w polskich - zagraniczne. Należy kupować polskie produkty, bez względu gdzie się robi zakupy.
bero
bero 01.03.2017, 06:13
Które to te "polskie sieci handlowe" mamy wspierać?
jarek
jarek 01.03.2017, 09:35
Lewiatan, Społem zasięg ogólnopolski i lokalna siec Jubilatka i Centrum i wiele innych drobnych sklepikarz prowadzących małe sklepy.
bero
bero 01.03.2017, 11:05
Jubilatka i Społem tak. Natomiast Centrum i Lewiatan należą do kapitału zachodniego.
pol
pol 01.03.2017, 11:38
Lewiatan jest w grupie Eurocash której kapitał Portugalski to 44% wiec myślę że sama sieć Lewiatan jeszcze jest w naszych rękach
klik
klik 28.02.2017, 21:10
wstyd dla miasta - to ulica Piłsudskiego - dojazd do basenów i lodowiska - lepiej pomniki stawiać kwa.
pstryk
pstryk 28.02.2017, 21:46
W ogóle brak pomysłu na komunikacje w mieście i nie tylko. Ulica Nosala na odcinku od Sienkiewicza do Rzeszowskiej dramat a jest to jedyna alternatywna droga wschód=zachód. Robi się tam gdzie sobie radni zażyczą ba nawet wiele nie musza się starać. Pan Burmistrz dla świętego spokoju zrobi im wszystko, a że ich zadawala kawałek chodnika, lampa czy etacik(staż) np. dla synowej to inna bajka. Panie Burmistrzu medialnie jest Pan niezłym manipulatorem ale realnie- słabo. A Radni skoro wszyscy (podkreślam) wszyscy, świadczą o tym kluczowe głosowania popierają taką bylejakość rządzenia a raczej braku rządzenia NASZYM MIASTEM stają się współwinnymi tego jak dzisiaj Dębica wygląda A Piłsudskiego ma być teraz remontowana. Są na to środki zewnętrzne. Wybory już niedługo półtora roku przeleci i może suweren dokona właściwej oceny i oddzieli ziarno od plew !
Hamer
Hamer 28.02.2017, 22:22
Wyburzyć parę bloków i wybudować szeroką drogę na odcinku od Nosala do Sienkiewicza??. Perdolo w internecie każdy może, to jest proste, siedzi jeden z drugim i narzeka.
pstryk
pstryk 01.03.2017, 00:33
Wystarczy wyremontować obecną ulicę i poszerzyć o odbój po jednej stronie trawnika. 50 cm zyskujemy i nie urywamy zawieszenia.
Hamer mówimy o drodze nie lotnisku. Bloki i Mechanik zostają. i dokładnie rzecz ujmując od Sienkiewicza do Rzeszowskiej rondo nie ma bloków; Ktoś tu nie zna Dębicy. Więc nie siedzą i cyt "perdolo" ale dają rozwiązania.
zły
zły 28.02.2017, 15:02
Jak można obiecywać salę gimnastyczną szkole, która powinna być zamknięta. Obiecać to należało bezpieczne przejście przez obwodnicę. Szansą dla dzieci jest nauka w 11. gdzie jest wszystko. Oczywiście po zabezpieczeniu bezpieczeństwa dojścia. Budujmy zatem więcej szkół, sal gimnastycznych, lodowisk z kilkutysięcznymi trybunami, pływalni olimpijskich, dwa stadiony na 50 tys każdy i dwa lotniska, Drogi budujmy w powietrzu bo zawsze ktoś będzie protestował. Burmistrz obieca wszystko by załapać się na drugą kadencje a potem.to inni się będą martwić.(jak będą tylko dwie kadencje) Brak pomysłu byle przetrwać tak rządzi burmistrz. Jedyna jego aktywność to FB i uroczystości-jakiekolwiek, byle nie podejmować trudnych decyzji.
Jan Osik
Jan Osik 01.03.2017, 07:18
Chcieliście ! Wybraliście! to macie co macie!
zasmucony
zasmucony 28.02.2017, 15:14
zgadzam sie z większoscią, burmistrz jest no mówiąc deliktanie medialny, fotki scianki, kolorowo, wszedzie jestem patrzcie jaki jestem wspaniały, wszedzie mnie pełno, a generalnie to jest tchórzostwo, obłude no i generalnie nic wiecej, w zyciu mu nie wroze drugiej kadnecji nie zycze tego debicy
lesko
lesko 28.02.2017, 16:42
Co ma zrobić ? ludzie chcą Hali będą mieć, po to został wybrany? Odważniej ? Dębica się dusi potrzeba nowych terenów pod inwestycje których jest jak na lekarstwo, poszerzenie Miasta było by strzałem w dychę ale do tego trzeba porozumień ponad podziałami a to w naszym skłóconym środowisku jest trudne.
Tragarz
Tragarz 28.02.2017, 16:46
Trzeba wymienić koryta ( fontanny) bo wstyd mnie zaprosić znajomych z Warszawy na rynek
wojak
wojak 28.02.2017, 12:04
Mają być wyposażone w najnowszy sprzęt tak jak żołnierze zawodowi, także w pojazdy wojskowe. http://logistyka.wnp.pl/na-jak…
opoa
opoa 28.02.2017, 12:53
Pod te przyszłe pojazdy wojskowe, pewno mają w planie przejąc te garaże obok firmy Panikpol.
logistyk
logistyk 28.02.2017, 10:36
Dobrze pomyślane, sprzęt już za ratuszem stoi.
Misiu
Misiu 27.02.2017, 23:54
Wiadomo - Antek lubi młodych chłopców, a i sam prezes nie jest uprzedzony. Tak się tylko chcę dopytać - to prawdziwe wojsko będzie, czy to ORMO od Macierewicza?
Antek
Antek 27.02.2017, 23:11
No i dobrze niech przejmują, dadzą prace cywilom. Wiadomo że jest duże zainteresowanie młodzieży wstąpieniem do obrony terytorialnej, przez 8 lat rządów platformy obywatelskiej było pospolite rozbrojenie, zakładano pokój, chyb celowo ?
b.agent wywiadu
b.agent wywiadu 28.02.2017, 12:03
A gdzie poligon- byly sprzedany ,pozostalo jeszcze Bucze w Straszecinie ,ale ten teren czesciowo idzie pod mlotek,ale Antek ma pierwszenstwo.??\
wojak
wojak 28.02.2017, 12:24
Na poligon do Nowej Dęby, Niska, Stalowej Woli mają nie daleko. Mają w planie aktywować poligon w Bliznie, obecne nieczynny.
b.agent wywiadu
b.agent wywiadu 28.02.2017, 12:48
Poligon Blizna posiada V2 - aktualnie brak paliwa trzeba poczekac na zbudowanie ktorejs 'nitki'.
1
1 28.02.2017, 12:56
nitki atomowej?

Pozostałe