Od poniedziałku już będzie można grać

  • 27.04.2020, 12:30 (aktualizacja 27.04.2020, 12:55)
  • Tomasz Ratuszniak
Od poniedziałku już będzie można grać fot. Phillip Kofler z Pixabay
Od 4 maja korzystać będzie można m.in. ze stadionów sportowych, boisk szkolnych, Orlików i kortów tenisowych. Oczywiście przestrzegając zasad bezpieczeństwa.

- Chcemy przejść do powrotu do normalności sportowej w najbliższych tygodniach i miesiącach – stwierdził premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji dotyczącej planu nowej sportowej rzeczywistości.
Maksymalnie 6 osób korzystać będzie mogło ze stadionów sportowych (piłkarskich, lekkoatletycznych i innych), boisk szkolnych i wielofunkcyjnych (w tym z Orlików), pól golfowych, ośrodków jeździeckich oraz otwartych obiektów takich jak: strzelnicy, tory łucznicze, tory gokartowe, wrotkarskie i rolkowe.
Na kortach tenisowych i półotwartych będzie mogło przebywać maksymalnie cztery osoby, a na terenie infrastruktury zewnętrznej do uprawiania sportów wodnych (kajak, łódka, rower wodny) - dwie osoby.

W przypadku korzystania z infrastruktury o charakterze otwartym będą obowiązywały następujące zasady bezpieczeństwa: zachowanie dystansu społecznego, obowiązek zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy), ograniczona liczba osób, weryfikacja uczestników (zgłoszenie do zarządcy osób wchodzących na obiekt), brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC), dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie, obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,  korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po każdym użyciu.

W trzecim etapie odmrażania sportu odbywać się będą mogły zajęcia sportowe w salach i halach szkolnych, ale maksymalnie w sześcioosobowych grupach. Treningi grupowe dopuszczalne będą w sportach zawodowych. Wtedy rząd planuje również otwarcie kolejnych ośrodków sportowych dla olimpijczyków i zawodowców.

Kluby: fitness, taneczne, tenisa stołowego, sqasha, badmintona, ale i baseny, siłownie, kręgielnie, parki trampolin, skateparki, ścianki wspinaczkowe i inne tego typu obiekty otwarte zostaną dopiero w czwartym etapie. Wtedy też rząd dopuszcza organizację imprez sportowych na otwartej przestrzeni do 50 osób, bez udziału publiczności.

Przeczytaj również: Szkoły i przedszkola zamknięte, a co z zasiłkiem dla rodziców?

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ksawery
ksawery 27.04.2020, 14:35
6 osob indywidualny trening tak w grupie 6 osob to mozna sobie ..... a nie pograc

Pozostałe