Kolejny niewybuch w powiecie

  • 27.04.2020, 13:45
  • Grzegorz Król
Kolejny niewybuch w powiecie
Dzisiaj, tuż po godzinie 6 rano robotnicy budujący sieć wodociągową w Grabinach natrafili na pozostałość po II wojnie światowej.

Od razu na miejsce została wezwana policja, która do czasu przyjazdu saperów z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich zabezpieczała znalezisko. Okazał się nim pocisk artyleryjski o kalibrze 122 mm. Został zabrany przez żołnierzy, którzy zneutralizowali go na poligonie w Nowej Dębie. Nie jest to pierwszy taki przypadek w ostatnich dniach, w powiecie dębickim. W sobotę 11 kwietnia saperzy przyjechali najpierw do Nagoszyna, gdzie dzień wcześniej znaleziony został nabój artyleryjski, kaliber 75 mm. Został wyciągnięty z wody, podczas czyszczenia stawu. Potem pojechali do Starej Jastrząbki, gdzie podczas prac polowych rolnik natrafił na dwa granaty moździerzowe, kaliber 82 mm.

Kilka dni później, w czwartek 16 kwietnia saperzy wrócili, tym razem do Zasowa.Tam podczas prac w ogrodzie został znaleziony granat moździerzowy. Z kolei w sobotę 25 kwietnia pocisk artyleryjski, kaliber 100 mm został wykopany podczas prac związanych z rewitalizacją parku Skarbka-Borowskiego w Dębicy.

Czytaj także: Trzeci niewybuch w parku

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe