Śnieżka dla szpitala

  • 28.04.2020, 10:54
  • Źródło: Śnieżka SA - informacja prasowa
Śnieżka dla szpitala
Szpital w Dębicy znalazł się wśród trzech obdarowanych przez firmę Śnieżka - to pomoc w walce z pandemią COVID-19.

Otrzymały ją także szpitale w Łańcucie i Rzeszowie. Łączna wartość wsparcia, w postaci sprzętu, środków ochrony osobistej i wyposażenia oddziału, przekroczyła milion złotych.
W walkę z pandemią COVID-19 Śnieżka zaangażowała się już na początku marca, zanim jeszcze władze wprowadziły stan zagrożenia epidemicznego. W podkarpackich oddziałach spółki wprowadzono szereg procedur oraz poczyniono inwestycje (np. w system pomiaru temperatury, maseczki i środki do dezynfekcji), których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom. Równolegle Śnieżka wspiera instytucje oraz inicjatywy, których działanie przekłada się na realną pomoc dla lokalnej społeczności.
– Jesteśmy pełni uznania dla ciężkiej pracy lekarzy oraz całego personelu medycznego w tej niełatwej, a przecież tak ważnej dla mieszkańców naszego województwa misji. Dlatego cieszymy się, że jako firma mająca swoje korzenie na Podkarpaciu mogliśmy wesprzeć lokalne służby medyczne w walce z epidemią – mówi Piotr Mikrut, prezes zarządu FFiL Śnieżka SA.

Pomoc dla szpitala w Dębicy
Wsparcie od FFiL Śnieżka SA, jako pierwszy, otrzymał szpital w Dębicy, położony w bliskiej odległości od Brzeźnicy, gdzie mieści się podkarpacka siedziba spółki. W pierwszej turze pomocy, jeszcze w marcu, dębicki szpital został wyposażony przez Śnieżkę w urządzenia oczyszczające i ozonujące powietrze, które umieszczono bezpośrednio przy pacjentach przebywających na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym.
W drugiej turze, na początku kwietnia, do dębickiego szpitala dotarła kolejna przesyłka, mająca poprawić bezpieczeństwo personelu oraz pacjentów. W jej skład weszły: profesjonalny aparat USG do diagnostyki m.in. chorób pacjentów z podejrzeniem lub zarażeniem koronawirusem (to siódme tego typu urządzenie w woj. podkarpackim), a także środki ochrony osobistej dla personelu medycznego – m.in. ponad 1,2 tys. wysokiej jakości masek oraz kilkaset kombinezonów.
Łączna wartość wsparcia dla szpitala w Dębicy wyniosła 605,7 tys. zł.

Pomoc dla szpitala w Łańcucie
Zarząd Śnieżki podjął także decyzję o udzieleniu pomocy Centrum Medycznemu w Łańcucie, które w związku ze stanem epidemii zostało przekształcone w Jednoimienny Szpital Zakaźny. Jako że placówka w Łańcucie pozostaje na pierwszej linii frontu, zarząd Śnieżki bez zwłoki podjął decyzję o zakupie i przekazaniu szpitalowi środków ochrony osobistej dla personelu, przeznaczając na ten cel 316,4 tys. zł.
Wsparcie rzeczowe – od Fundacji Śnieżki Twoja Szansa – dotarło także do Klinicznego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży w Łańcucie, który jako jedyny nie został ewakuowany (mieści się on w oddzielnym budynku). W obliczu tej sytuacji personel jednostki stanął przed wieloma wyzwaniami, dlatego Fundacja Śnieżki postanowiła zaoferować swoją pomoc – doposażając oddział w niezbędny sprzęt AGD, środki czystości oraz przedmioty do nauki i zabawy o łącznej wartości 30 tys. zł.

Pomoc dla szpitala w Rzeszowie
W ramach walki z pandemią Śnieżka wsparła również Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, będący jedną z największych placówek ochrony zdrowia w woj. podkarpackim. Spółka zakupiła dla szpitala środki ochrony osobistej dla personelu (w tym maski i kombinezony) za kwotę 184,5 tys. zł.

Łącznie, w ramach wsparcia szpitali w Dębicy, Łańcucie i Rzeszowie, FFiL Śnieżka SA przekazała placówkom ponad 17 tys. masek i półmasek medycznych, ponad 3,8 tys. kombinezonów, a także inne środki ochrony osobistej: gogle, osłony twarzy typu SR-1, fartuchy, czepki i ochraniacze na buty.
Łączna wartość wsparcia, którego Śnieżka udzieliła podkarpackim szpitalom do tej pory, wyniosła ponad 1,1 mln zł.

Informacja prasowa i fot. Śnieżka SA

Źródło: Śnieżka SA - informacja prasowa

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe