Wsparcie dla szpitala

  • 30.04.2020, 07:58 (aktualizacja 30.04.2020, 09:33)
  • Grzegorz Król
Wsparcie dla szpitala Fot. Starostwo Powiatowe.
Skala nowych zachorowań na COVID -19 rośnie każdego dnia. Ta sytuacja pokazuje jak ważne jest wczesne rozpoznanie wirusa. To wyzwanie, przed którym stanęły szpitale w całej Polsce. Rosnąca krzywa zachorowań uświadamia jak ważna jest wczesna diagnostyka, rozpoznanie wirusa i szybki monitoring danych, parametrów zdrowotnych osób z podejrzeniem COVID-19. Takie potrzeby ma również szpital w Dębicy. Na te potrzeby szybko zareagowały lokalne firmy.

Arkus&Romet Group i Darco zakupiły dla dębickiego szpitala aparaty USG z głowicami, które pozwalają na badanie, wykonanie USG płuc, co w dobie koronawirusa jest bardzo konkretnym narzędziem wczesnej diagnostyki płuc. Sprzęt właśnie został zainstalowany. Dodatkowo szpital otrzymał od Darco i Arkus&Romet Group łącznie 44 opaski telemedyczne, które z kolei są kluczowe dla teleopieki, ponieważ pozwalają na monitorowanie funkcji życiowych pacjenta zdalnie, bez konieczności bezpośredniego kontaktu personelu medycznego. W diagnostyce COVID-19 znajdują zastosowanie w trzech najważniejszych obszarach: zapobieganiu rozprzestrzenianiu się koronawirusa poprzez zastosowanie opasek telemedycznych u osób objętych kwarantanną, monitorowania bieżącej sytuacji zdrowotnej pacjenta takich jak: temperatura, tętno, saturacja. Dysponowanie przez szpital opaskami telemedycznymi to również zabezpieczenie realnych możliwości przyjęć na oddziale zakaźnym i w izolatkach. Dzięki zastosowaniu opaski telemedycznej nie ma konieczności ciągłych pomiarów wykonywanych przez personel medyczny i kontaktu z chorym, gdyż opaska automatycznie i regularnie samoistnie wykonuje pomiary i przesyła je na monitorującą platformę medyczną. Dla szpitala to istotne zabezpieczenie odpowiedniej ilości sprzętu pomiarowego, bo stosowanego w izolatkach może zabraknąć w sytuacji rozprzestrzenienia się epidemii.

- Profesjonalny sprzęt i szybka diagnoza w profilaktyce są bardzo ważne, w zasadzie to podstawa w walce z COVID-19, sprzęt konieczny. Zakupione przez Firmę Arkus&Romet Group i Darco aparaty USG do dianostyki płuc i opaski telemedyczne, to sprzęt, który był bardzo potrzebny naszemu szpitalowi do badań pacjentów. W tym trudnym czasie, wsparcie, pozytywna reakcja tych firm na potrzeby szpitala jest ważna, daje poczucie, że możemy na siebie tu na miejscu, lokalnie wzajemnie liczyć – podkreśla Dyrektor Szpitala Przemysław Wojtys.

Źródło: Informacja własna

Czytaj także: Jedna osoba zmarła, siedem wyzdrowiało

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe