Grozi im nawet 12 lat więzienia

  • 30.04.2020, 09:20 (aktualizacja 30.04.2020, 09:31)
  • Grzegorz Król
Grozi im nawet 12 lat więzienia Fot. chuck herrera z Pixabay.
Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie skierowała do Sądu Rejonowego w Dębicy akt oskarżenia przeciwko pięciu osobom oskarżonym o wprowadzenie do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających.

Oskarżeni to mieszkańcy Dębicy i Krakowa: 35-letni Andrzej D., 40-letni Leszek D., 48-letni Artur B., 41-letni Rafał O. i 40-letni Grzegorz D. Zarzucono im wprowadzenie do obrotu w pierwszej połowie 2019 roku znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających w postaci 800 gram amfetaminy, 160 gram marihuany i 200 sztuk tabletek extasy. Mężczyźni z przestępczego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu i osiągnęli korzyść majątkową w kwotach średnio 10 000 złotych. Narkotyki rozprowadzane były głównie na terenie województwa podkarpackiego i małopolskiego.

Ponadto aktem oskarżenia objęto Patryka Sz. 27-letniego mieszkańca województwa opolskiego, któremu zarzucono udzielanie środków odurzających i substancji psychotropowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Podejrzani Andrzej D., Leszek D., Grzegorz D. i Patryk Sz.  przyznali się do zarzuconych im czynów, złożyli obszerne wyjaśnienia oraz wnioski o poddanie karze. Rafał O. i Artur B. nie przyznali się do zarzutów i odmówili składania wyjaśnień. Podejrzanym grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie

Czytaj także: Utrudnienia po dachowaniu - zdjęcia

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe