Są pieniądze na kino. Ale nie tyle co chcieli

  • 30.04.2020, 11:20 (aktualizacja 30.04.2020, 11:40)
  • Tomasz Ratuszniak
Są pieniądze na kino. Ale nie tyle co chcieli
Polski Instytut Sztuki Filmowej opublikował listę wnioskodawców, którzy otrzymają dotację na modernizację kin. Wśród nich znalazł się Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.

Wznowienie działalności kina w Domu Kultury Śnieżka ma, według MOK, kosztować 333,5 tys. zł. Tyle potrzeba na zakup systemu projekcyjnego i nagłaśniającego, zespołu ekranowego oraz systemu centralnego sterowania, a także na przeniesienie z Domu Kultury Kosmos systemu kasowego i kupno skanera potrzebnego do jego funkcjonowania.
70 procent tej kwoty miało pochodzić z dotacji z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej, bo wniosek opiewał na 233,5 tys. zł. Niestety dotacja przyznana przez PISF wyniosła tylko 90 tys. zł. Wychodzi więc na to, że aby zrealizować tę inwestycję miasto ze swojej kasy będzie musiało wysupłać aż 243,5 tys. zł. A to może być trudne biorąc pod uwagę, że już w połowie lutego burmistrz Mariusz Szewczyk twierdził, że jedyne pieniądze jakie ma na ten cel to 33 tys. zł z budżetu Miejskiego Ośrodka Kultury. Zapowiadał jednak, że jeśli będzie trzeba to miasto dokona przesunięć we własnym budżecie. Sęk w tym, że wtedy chodziło o 67 tys. zł. Teraz ta kwota wzrosła do 210,5 tys. zł.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
flipflap
flipflap 30.04.2020, 13:54
Też mi problem.Kupić tanio używany projektor na allegro, pozszywać kilka prześcieradeł w ekran ,a siedzenia na widowni zrobić z ławek pozabieranych spod osiedlowych bloków i kino jest.Resztę pozostałych funduszy przeznaczyć na bezdomnych. Filmy kręci się coraz gorsze i głupsze.Całą tą współczesną kinematografię to o d.. rozbić.
znakomicie
znakomicie 30.04.2020, 12:27
Wycie, że to przewodniczący rady śmiał poinformować najpierw a nie burmistrz za 3, 2, 1...

Pozostałe