Ruszyła akcja policji, potrwa do niedzieli

  • 30.04.2020, 21:04 (aktualizacja 30.04.2020, 21:20)
  • Grzegorz Król
Ruszyła akcja policji, potrwa do niedzieli
Dzisiaj na drogi w całej Polsce wyjechało 5 tysięcy mundurowych. Przez kolejne dni, do niedzieli 3 maja na drogach prowadzone będą wzmożone kontrole w związku z długim weekendem majowym.

- Tegoroczny długi majowy weekend będzie inny niż zwykle. Panująca epidemia koronawirusa i związane z tym przepisy, nakładają na nas szereg obowiązków. Stopniowy powrót do normalności nie zwalnia nas z przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Muszą one stać się podstawą naszej nowej codzienności. Jeśli wychodzisz z domu, rób to z zachowaniem należytej ostrożności i stosuj się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Nie zapominaj także o bezpieczeństwie i przepisach panujących na naszych drogach - informują policjanci m.in. na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Policjanci apelują, by pamiętać o kilku kwestiach:

do najczęstszych przyczyn wypadków drogowych należy nadmierna prędkość lub niedostosowanie jej do warunków panujących na drodze oraz brawura. Dlatego dostosujmy prędkość do warunków drogowych i przestrzegajmy obowiązujących ograniczeń;
ładna pogoda nie może uśpić naszej uwagi i czujności. Wybierając się w trasę bądźmy wypoczęci i skoncentrowani;
dobra pogoda sprzyja większej ilości rowerzystów i motocyklistów na drogach. Zachowajmy szczególną ostrożność i nie zapominajmy o zasadzie ograniczonego zaufania.
- Nie będzie taryfy ulgowej dla piratów drogowych, czy nietrzeźwych kierujących! - informuje policja.

Jako kierowca stosuj się do tych zasad:

w czasie jazdy korzystaj z pasów bezpieczeństwa, dzieci przewoź w fotelikach;
przed wyjazdem sprawdź: stan techniczny pojazdu, wyposażenie samochodu (trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę, zachęcamy również do posiadania apteczki i kamizelek odblaskowych);
po dwóch lub trzech godzinach jazdy należy obowiązkowo zrobić co najmniej 15-minutową przerwę w bezpiecznym miejscu – na parkingu czy na stacji paliw. Nie zapominajmy przy tym o nakazach związanych z panującą epidemią koronawirusa.
Policja przypomina także o ograniczeniach w ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton z wyłączeniem autobusów w dniach:

1 maja 2020 w godzinach 8:00 – 22:00;
2 maja 2020 w godzinach 18:00 – 22:00;
3 maja 2020 w godzinach 8:00 – 22:00.
Od kilku dni można już korzystać z parków i lasów, biegać czy jeździć na rowerze – a dobra pogoda temu sprzyja. Nie zapominajmy jednak o obostrzeniach związanych z panującą pandemią. Pamiętajmy o stałych zasadach bezpieczeństwa, takich jak:

zachowania 2-metrowej odległości w przestrzeni publicznej od innych;
obowiązkowego zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych;
ścisłego przestrzegania zasad sanitarnych w miejscach gromadzenia się ludzi.
- Uprawiajmy sport w sposób odpowiedzialny i zgodnie z przepisami - w tym ruchu drogowego. Nośmy odblaski! Przede wszystkim w porze nocnej i późnym popołudniem, nie tylko poza terenem zabudowanym. Zwiększamy tym samym naszą widoczność i dajemy się zauważyć innym uczestnikom ruchu drogowego - apelują mundurowi.

Źródło: Policja Podkarpacka

Czytaj także: Grozi im nawet 12 lat więzienia

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
RDE
RDE 01.05.2020, 18:03
za mna jakos dzis nie ruszyli,nie wiem czy to bylo spowodowane ze nie zdaza wsiasc do radiowozu czy z czystego lenistwa bo sie nie zatrzymalem jak ,,lizakiem,,machal ;)
Allah
Allah 01.05.2020, 13:40
Ludzie nie dajcie się wszystkich nas nie złapią

Pozostałe