W sobotę 2 maja wywieś flagę

  • 01.05.2020, 00:02
  • Tomasz Ratuszniak
W sobotę 2 maja wywieś flagę fot. Urząd Miejski w Dębicy.
Burmistrz Mariusz Szewczyk zwraca się do mieszkańców Dębicy z prośbą o udekorowanie domów flagami narodowymi w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Poniżej apel burmistrza:

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Dębicy,

2 maja obchodzić będziemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Dokładnie 75 lat temu, 2 maja 1945 roku, polscy żołnierze zawiesili biało-czerwoną flagę w Berlinie. Oznaczało to pokonanie Niemiec i zakończenie działań wojennych w Europie, co ostatecznie zostało potwierdzone podpisaniem kapitulacji III Rzeszy, 8 maja 1945 roku.

Dodatkowo Dzień Flagi RP poprzedza jedno z najważniejszych świąt państwowych - Święto Konstytucji Trzeciego Maja.

Z tej okazji pragnę zwrócić się do Państwa z prośbą o wywieszenie na budynkach naszych domów flag narodowych. Żywię nadzieję, że ten prosty i wymowny gest, jakim jest wywieszenie flagi narodowej, stanie się dowodem naszej dumy z własnej historii, tradycji, niepodległości i państwowości. Dajmy także w ten sposób przykład młodemu pokoleniu, które w przyszłości będzie chronić nasze narodowe dziedzictwo, jakim jest niepodległa Rzeczpospolita Polska.

Mariusz Szewczyk, Burmistrz Dębicy

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe