Żłobek i przedszkola zamknięte do 24 maja. Ale opieka będzie

  • 01.05.2020, 08:27 (aktualizacja 01.05.2020, 10:33)
  • Tomasz Ratuszniak
Żłobek i przedszkola zamknięte do 24 maja. Ale opieka będzie fot. tolmacho z Pixabay
- Miejski żłobek i przedszkola zamknięte pozostają tak długo, jak zamknięte będą szkoły. Czyli do 24 maja - taka decyzja zapadła wczoraj podczas narady burmistrza Mariusza Szewczyka z dyrektorami tych placówek.

Jednocześnie do 12 maja rodzice lub opiekunowie, którzy nie mogą zapewnić dzieciom opieki, powinni zgłosić w żłobku, przedszkolu lub w szkole (dotyczy zerówki) deklarację wysłania tam dzieci. Do deklaracji należy dołączyć zaświadczenie od pracodawcy. 
- Na podstawie złożonych deklaracji, w konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, podjęte zostaną decyzje dotyczące możliwości zapewnienia opieki żłobkowej/przedszkolnej w jednej placówce na terenie miasta z zachowaniem rygoru higienicznego, sanitarnego oraz przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa, zgodnie z rekomendacjami oraz wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego.

Przeczytaj również: W sobotę 2 maja wywieś flagę

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pytalski
Pytalski 01.05.2020, 19:29
Pytanie. Jak zostaną zabezpieczone osoby sprawujące nadzór nad dziećmi. Z tego co wydało ministerstwo wynika, że zostaną zabezpieczeni w "miarę możliwości". Czyli zdrowie i życie opiekującej się dziećmi kadry jest decydentom obojętne?
jas
jas 01.05.2020, 23:01
dzieci nie będą z oczywistych względów mieć masek; opiekunowie również nie; kogo obchodzi ich bezpieczeństwo?

Pozostałe