Na ulicy nie możesz pić, palić, ani jeść kebaba

  • 01.05.2020, 18:42
  • Tomasz Ratuszniak
Na ulicy nie możesz pić, palić, ani jeść kebaba fot. Engin Akyurt z Pixabay
W miejscach publicznych mamy obowiązek zasłaniania nosa i ust. W związku z tym, jak przypomina Główny Inspektorat Sanitarny, nie możemy ich odsłaniać, by pić, palić, czy jeść.

Często idąc ulicą można spotkać osoby z opuszczonymi maseczkami, które coś jedzą, palą papierosa, czy popijają wodę z butelki. Tymczasem według GIS takie zachowanie jest niezgodne z przepisami. I to nie tylko na ulicy, ale również w urzędach, sklepach, zakładach pracy i innych miejsc publicznych.  Inspektorzy przekonują, że np. spożywanie posiłków zakupionych na wynos powinno następować w domu. Lody, na które wybierzemy się z dziećmi, możemy zjeść w samochodzie.

Przeczytaj również: Żłobek i przedszkola zamknięte do 24 maja. Ale opieka będzie

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dolnoślązak
dolnoślązak 02.05.2020, 23:06
Nie popadajmy w jakąś durną obłędną paranoję !! Lody można zjeść w samochodzie? ***,to jest normalne? Jadąc na rowerze w tym ***m kagańcu też nie mogę napić się wody???? TO JEST NIE TYLE CHORE CO MOCNO ,,[email protected]@@@@E!!!! Ludzie - toż to tak nie może być !!!
Piotr
Piotr 02.05.2020, 21:41
Ludzie czytajcie rozporządzenie a nie urywki które serwuje GIS wyraźnie pisze że zwolnione są osoby które mają problemy z oddychaniem i nie potrzeba do tego żadnego zaświadczenia, a chodząc w maseczce przecież ciężko się oddycha więc ma się problemy z oddychaniem.
Polecam czytanie prawa a nie komentarzy różnych instytucji.
Miod
Miod 02.05.2020, 21:27
Widzę że w większości wypowiadają się klauny 👎

Pozdr...
Saibo
Saibo 02.05.2020, 18:20
Weźcie wy w tym rządzie się pie...lnijcie w te puste łby. Pozdrawiam bez kagańca.
Awerty
Awerty 02.05.2020, 16:15
Te przepisy zagrażają zdrowiu i życiu. Idzie lato. Osoba stojąca w maseczce na przystanku autobusowym np. W 30st upale i słońcu czekając na tramwaj 50min nie będzie mogła napić się wody? Do dymisji ten kto wymyślił taki przepis
Janek
Janek 02.05.2020, 15:02
Co na to żule ? Dla ktorych pokarmem jest alkohol i nikotyna ? I nie mogą tego konsumowac w domu bo nie mają domu.
wikary
wikary 02.05.2020, 14:47
A więc wzięcie komunii świętej w kościele jest nielegalne ?!?!?
damy radę
damy radę 02.05.2020, 12:26
Maseczki powinny być takie jak arabskie burki, zapalić się nie da, ale golnąć czy coś przełknąć da się.:-)
7of9
7of9 02.05.2020, 12:07
ale nas tresują....
Nikita
Nikita 02.05.2020, 11:08
I tak nikt tego nie przestrzega
Abc
Abc 02.05.2020, 11:06
Ale do przedszkola można posłać dziecko. Niech siedzi bez jedzenia i picia 8 godzin.
MZ
MZ 02.05.2020, 10:58
Nie można zjeść ani się napić w zakładzie pracy przez 8 godzin???
tylkowsklepie
tylkowsklepie 02.05.2020, 10:47
kilka powodów nonsensu niesciagania kagańca ani na chwilę na " ulicy"
-czasem trzeba wysmarkać nosa
-czasem trzeba łyka wody
-palacze też nie wytrzymają do domu.
-dzieciom loda latem nie odmowie, a nie koniecznie będę samochodem.
-maseczka może przeniknąć w 100 %w czasie nagłej ulewy
Lukasz
Lukasz 02.05.2020, 10:46
Szkoda, zawsze sobie lubiłem wypić i spalić kebaba w miejscu publicznym ☹️
Siosrrzyczka
Siosrrzyczka 02.05.2020, 09:00
I chodzi o to żeby uśmiercić nas żywcem a gdyby się tak wszyscy zbuntowali to guzik nam zrobią to jest naruszanie naszej wolnosci
???
??? 02.05.2020, 08:36
A piwo pod wiejskim sklepem mozna chlac od rana do polnocy?
Obywatelka
Obywatelka 02.05.2020, 08:27
Nie mogę napić się wody? Upały tuż tuż a my bedziemy padać jak muchy na chodniku z pragnienia. I to jest zgodne z konstytucją?
Reżim
Reżim 02.05.2020, 07:56
Piernąć też nie wolno!
Agakajadu
Agakajadu 02.05.2020, 07:54
To jak wg GIS zjeść coś w pracy?? Może mamy robić 8h bez jedzenia i picia??!
Obywatel
Obywatel 01.05.2020, 22:35
A czy decydenci pomyśleli o chorych ludziach,którzy muszą się napić lub coś zjeść,bo zasłabnąć. Czy pomyśleli o chorych, u których te kneble powodują duszności?

Pozostałe