Najpierw muzeum, potem biblioteka i galeria

  • 02.05.2020, 09:41 (aktualizacja 02.05.2020, 09:50)
  • Tomasz Ratuszniak
Najpierw muzeum, potem biblioteka i galeria fot. W galerii zobaczyć będzie można wystawę rzeźby i malarstwa Ewy i Romana Fleszarów. fot. Ryszard Kucab
Na otwarcie domów kultury trzeba będzie jeszcze poczekać, ale galeria, muzeum, czy biblioteka czynne będą już w ciągu kilku najbliższych dni.

Od 5 maja pracę rozpoczyna Muzeum Regionalne w Dębicy. Jednak jego pracownicy wykonywać będą jedynie czynności inwentaryzacyjne i porządkowe. Ekspozycje wewnętrzne pozostaną nieczynne dla zwiedzających. Zwiedzać za to będzie można ekspozycje zewnętrzną oczywiście z przestrzeganiem zasad zachowywania odległości oraz obowiązkowym noszeniem maseczek.

Od środy 6 maja drzwi dla swoich czytelników otwiera Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, oraz jej filie. Siedziba przy ul. Akademickiej czynna będzie od godz. 8:00 do 17:00. Filia nr 1 przy Rzeszowskiej 83 od 8:00 do 16:00, filia nr 2 przy Krakowskiej 75 od 8:00 do 15:00 (we wtorki i czwartki), filina nr 3 przy ul. Sportowej 28 od 8:00 do 15:00, a filia nr 4 przy ul. Rzeszowskiej 15 od 8:00 do 17:00.
Z pracy wyłączona będzie czytelnia. Wszystkie osoby chcące zasięgnąć informacji od bibliotekarza, mogą je uzyskać drogą telefoniczną lub mailową.
Planując skorzystanie z księgozbiorów należy brać pod uwagę fakt, że  pracownicy biblioteki czytelników obsługiwać będą w drzwiach z zachowaniem dotychczasowych procedur. Każdy czytelnik musi mieć obowiązkowo maseczkę i rękawiczki oraz pamiętać o zachowaniu odległości. Książki zwracane przez czytelników będą w 14-dniowej kwarantannie. Obowiązywał będzie limit możliwości wypożyczenia tylko 3 książek.
Książki zamówione przed pandemią będą oczekiwać na czytelników. Kontynuowane będzie również udostępnianie kodów w systemie Legimi.

Ostatnią instytucją kulturalną, która w najbliższych dniach wznowi działalność będzie Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury. Od 11 maja oglądać tam będzie można wystawę malarstwa i rzeźby Ewy i Romana Fleszarów. Warunkiem jest zachowanie limitu 4 osób zwiedzających jednocześnie. Na razie wstrzymane pozostają wszystkie inne formy aktywności galerii.

Przeczytaj również: Boiska i kort otwarte od poniedziałku

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe