Pamiętają, tęsknią, kochają. I czekają na dzieci - zdjęcia

  • 02.05.2020, 12:23 (aktualizacja 05.05.2020, 21:18)
  • Tomasz Ratuszniak
Pamiętają, tęsknią, kochają. I czekają na dzieci - zdjęcia
Chodzi o nauczycielki z Miejskiego Przedszkola nr 11, które swoje uczucia deklarują na budynku tej instytucji. By się o tym przekonać wystarczy przespacerować się ul. 3 Maja.

Napisy: Pamiętamy o was, Tęsknimy za wami, czy Kochamy was, wyklejone na szybach, widać z daleka. Przy wejściu natomiast nauczycielki wywiesiły transparent mówiący o tym, że: Trudny okres szybko minie i spotkamy się. Choć na to niestety przyjdzie im jeszcze poczekać, ponieważ przedszkola, podobnie jak miejski żłobek zamknięte pozostaną tak długo, jak zamknięte będą szkoły. Czyli do 24 maja - taka decyzja zapadła podczas narady burmistrza Mariusza Szewczyka z dyrektorami tych placówek.
Jednocześnie do 12 maja rodzice lub opiekunowie, którzy nie mogą zapewnić dzieciom opieki, powinni zgłosić w żłobku, przedszkolu lub w szkole (dotyczy zerówki) deklarację wysłania tam dzieci. Do deklaracji należy dołączyć zaświadczenie od pracodawcy.
- Na podstawie złożonych deklaracji, w konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, podjęte zostaną decyzje dotyczące możliwości zapewnienia opieki żłobkowej/przedszkolnej w jednej placówce na terenie miasta z zachowaniem rygoru higienicznego, sanitarnego oraz przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa, zgodnie z rekomendacjami oraz wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego.

Przeczytaj również: Najpierw muzeum, potem biblioteka i galeria

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe