Kibice dziękują za Igloopol

  • 03.05.2020, 13:55 (aktualizacja 03.05.2020, 14:30)
  • Grzegorz Król
Kibice dziękują za Igloopol
Sympatycy Igloopolu Dębica zawiesili nad główną bramą Stadionu Miejskiego im. 70-lecia Odzyskania Niepodległości banner upamiętniający Edwarda Brzostowskiego, twórcy Kombinatu Rolno-Przemysłowego Igloopol oraz Ludowego Klubu Sportowego Igloopol.

To pierwsza z form upamiętnienia byłego posła i burmistrza miasta, a dla kibiców przede wszystkim twórcy ich ukochanej drużyny i jej honorowego prezesa. Na bannerze można zobaczyć zdjęcie Edwarda Brzostowskiego, datę urodzin i śmierci, a także napis: ODSZEDŁ WIELKI CZŁOWIEK - DZIĘKUJEMY ZA IGLOOPOL.

Pod bannerem przybywa zniczy, a jak mówi prezes Igloopolu Rafał Więcek z pewnością będzie ich jeszcze więcej.

- Każdy kto chciałby oddać hołd Edwardowi Brzostowskiemu może przyjść właśnie pod stadion - dodaje.

Jak już informowaliśmy na naszej stronie kolejnym sposobem, w jaki kibice chcą upamiętnić Edwarda Brzostowskiego ma być mural. Być może powstanie na którymś z bloków na os. Słonecznym, które powstało z inicjatywy dyrektora generalnego KRP Igloopol.

- A może na budynku, w którym znajduje się lodowisko i basen. Chodzi o to, żeby był on w widocznym miejscu - mówi Rafał Więcek.

Niewykluczone również, że w przyszłości na tzw. Zatorzu ustawiony zostanie pomnik Edwarda Brzostowskiego. Miejscem, które brane jest po uwagę na jego ustawienie jest skwer pomiędzy halą lodowiska, a ul. Piłsudskiego. Dziś stoi tam metalowa iglica z napisem Igloopol, którą za czasów burmistrza Pawła Wolickiego władze miasta chciały usunąć, gdyż rzekomo kolidowała z powstającym placem zabaw. Po interwencjach mieszkańców, mediów oraz samego Edwarda Brzostowskiego udało się zachować jedną z niewielu pamiątek po KRP Igloopol.

Edward Brzostowski zmarł w piątek 1 maja, w wieku 85 lat. Pochowany zostanie we wtorek na cmentarzu w Straszęcinie, w miejscowości w której przyszedł na świat 1 stycznia 1935 roku.

Czytaj także: Jedna osoba nie żyje, dziewięć zakażeń

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
os.Słoneczne
os.Słoneczne 04.05.2020, 17:58
Nie ma czegoś takiego jak Zatorze w Dębicy.
Zenon
Zenon 03.05.2020, 23:21
Walczyli o iglicę, a ona została, stoi, niszczeje i rdzewieje. Szkoda, bo to symbol tego osiedla. Otoczenie iglicy również nieco zaniedbane m.in. z uwagi na często leżące tam śmieci - a szkoda.
Igloopol
Igloopol 03.05.2020, 17:01
Sorry, ale wieszać podziękowania na ruinie? Przecież to nie jest stadion Edwarda. Został zniszczony, zaniedbany i zdewastowany.
Miś Yogi
Miś Yogi 03.05.2020, 16:26
Dzięki Chłopaki niby jestem z „drugiej” strony miasta ale Pan Edward był dla mnie wzorem..
I wiem ze teraz wyleje się gnojówka na mnie,ale się boje!!!
as
as 04.05.2020, 14:14
Zadna tam gnojowa my "polaki" to wlasnie taki srednio rozgarniety narod - tu dopieor wyleje sie gnojowa ;) - niby sie klocimy nienawidzimy i po lbach lejemy ale nieraz pokazywalismy ze mimo tych roznic potrafimy isc razem w szeregu jak chocby pogrzeb JP II. I nie wiem po co te podzialy jak i tak jestesmy tylko ludzmi - niby najbardziej rozwiniete umyslowo istoty na swiecie ;)

Pozostałe