Być kobietą - zaproszenie do Straszęcina

  • 03.03.2017, 12:32
  • Diana W#ójcik
Być kobietą - zaproszenie do Straszęcina
Szybkimi krokami zbliża się wiosenne Święto Kobiet. Wszystkie kwiaciarnie już liczą zyski płynące z tego dnia, bo jak tu nie obdarować żony, matki, przyjaciółki, koleżanki choćby obśmiewanym przez minione 20 lat goździkiem (czym te urocze kwiaty zasłużyły, aby być symbolem minionej epoki…?).

Dzień Kobiet to dzień, który od ponad dwudziestu lat dzieli społeczeństwo na jego zwolenników i przeciwników. 8 marca to święto komunistyczne – komentują panie stojące przy biedronkowej kasie w Straszęcinie - kojarzy się tylko z kolejnym obowiązkowym świętem z PRL-u, paczką rajstop, goździkiem lub bombonierką.
Jednak po ponad 20 latach ośmieszania tego dnia kobiety nadal otrzymują kwiaty. Zmieniły się czasy, święto otrzymywało wiele skrajnych ocen, a kobiety w tym dniu nadal są szczególnie adorowane przez mężczyzn tych młodszych i tych starszych.
- Postanowiliśmy na przekór stereotypom uczynić z tego święta niecodzienne spotkanie, którego bohaterkami będą wszystkie dziewczyny i kobiety – mówi Krystyna Kania, prezes Stowarzyszenia Razem Zdziałamy Więcej.
Koncert „Być kobietą” w wykonaniu Orkiestry Dętej Gminy Żyraków pod batutą Grzegorza Steca to  wszystkim dobrze znane utwory w nowej odsłonie. Jakie?…
- Niech to pozostanie tajemnicą - dodaje Krystyna Kania.
Na koncert wszystkich mieszkańców gminy Żyraków zapraszają Stowarzyszenie Razem Zdziałamy Więcej i Koło Gospodyń Wiejskich ze Straszęcina. Organizatorzy pragną, by był ukłonem pod adresem tych, które są nie tylko ozdobą tego świata, ale stają się, kiedy trzeba, żelaznymi damami.
- Koncert nie będzie tylko prezentowaniem mistrzowskich umiejętności muzyków, ale stanie się podziękowaniem wszystkim kobietom gminy Żyraków za ich piękną współobecność w codzienności – zapowiada Marek Rączka, wójt gminy Żyraków, sprawujący patronat nad przedsięwzięciem.
Ten wyjątkowy Koncert odbędzie się 8 marca 2017 roku o godz. 18:15 w budynku Zespołu Szkół Publicznych w Straszęcinie.

Diana Wójcik
Obserwator Lokalny nr 8/2017

 

Diana W#ójcik

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ministrant- dobosz
ministrant- dobosz 07.03.2017, 15:39
Piekna schizofrenia :P.BOGU swieczka ,diablu ogarek.
zask
zask 07.03.2017, 08:26
Jeżeli 8-marca w powszechnej wiedzy [komentarze biedronkowe] jest świętem komunistycznym, to chyba Korwin po części ma rację.
Drodzy redaktorzy warto przypomnieć skąd wzięło się to święto a nie upowszechniać mit rajstop.
ara
ara 06.03.2017, 22:16
Takiego Dnia Kobiet jeszcze nie było! mamy nadzieję, że panowie z orkiestry staną na wysokości zadania :-)
Maga
Maga 04.03.2017, 13:09
Obserwator Lokalny nr 8/2017 pisze , ze w Straszecinie zagraja Brytyjczycy z Bastille ani slowa o STECuORKESTRA.
Maro
Maro 04.03.2017, 12:54
Jest w orkiestrach detych jakas sila.
Wola tanc ruszka
Wola tanc ruszka 03.03.2017, 17:13
Oj bedzie sie DZIALO- taki 'mini' CZAD - festiwal!!

Pozostałe