Edwarda Brzostowskiego żegnają proboszczowie

  • 05.05.2020, 14:40 (aktualizacja 05.05.2020, 14:57)
  • Janusz Grajcar
Edwarda Brzostowskiego żegnają proboszczowie
W kościele Wszystkich Świętych w Straszęcinie trwają uroczystości pogrzebowe śp. Edwarda Brzostowskiego.

W koncelebrze mszy św. żałobnej, którym przewodniczy ks. Bogusław Czech, proboszcz ze Straszęcina, uczestniczą także przedstawiciele dębickich parafii. Ks. prałat Ryszard Piasecki, proboszcz parafii św. Jadwigi, ks. Andrzej Surowiec, proboszcz parafii Krzyża Św., ks. Piotr Grzanka, proboszcz parafii NSPJ w Dębicy-Latoszynie, ks. prał. Józef Dobosz, były proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego, i ks. Józef Wątroba, były proboszcz parafii Krzyża Św.

- Takie uroczystości, takie chwile jak pogrzeb, to wielka sposobność do głębszej refleksji nad życiem - mówił w homilii ks. Bogusław Czech.

Dodał, że jeśli człowiek postępuje zgodnie z Bożymi przykazaniami, można go nazwać sprawiedliwym i powiedzieć, że szedł właściwą drogą.

- Można żegnając śp. Edwarda wyrazić przekonaniem, że w jego życiu były realizowane zalecenia z ośmiu błogosławieństw. Obecność tylu kapłanów może świadczyć, że był na drodze do Boga. Sam znałem go blisko 30 lat - stwierdzał ks. Bogusław Czech.

Proboszcz parafii w Straszęcinie wspominał też rozmowę z Edwardem Brzostowskim sprzed kilku lat, kiedy w tej samej świątyni wspólnie z żoną Józefą obchodzili jubileusz małżeński. Bo także tu ślubowali sobie kiedyś przed ołtarzem.

- A teraz na koniec będzie mu bił ten dzwon, który sam ufundował - zakończył kazanie ks. Bogusław Czech.

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Andy
Andy 06.05.2020, 09:27
Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie....
Niech spoczywa w spokoju....

Pozostałe