Absolwent Kwiatka rektorem Politechniki Rzeszowskiej

  • 06.05.2020, 10:51 (aktualizacja 06.05.2020, 12:04)
  • Janusz Grajcar
Absolwent Kwiatka rektorem Politechniki Rzeszowskiej fot. https://w.prz.edu.pl/
Składające się ze stu członków Uczelniane Kolegium Elektorów Politechniki Rzeszowskiej wybrało nowego rektora na kadencję 2020-2024. Został nim dr hab. inż. Piotr Koszelnik, absolwent Zespole Szkół nr 2 w Dębicy.

Piotr Koszelnik urodził się 8 listopada 1972 r. w Przemyślu. Po zdaniu matury w Zespole Szkół nr 2 w Dębicy, jako absolwent technikum chemicznego, wybrał studia na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej, które ukończył w 1996 roku na kierunku technologia chemiczna.

Pracę naukową rozpoczął już na trzecim roku studiów w ramach działalności Studenckiego Koła Naukowego Chemików. Po obronie pracy magisterskiej został zatrudniony na stanowisku asystenta w Zakładzie Inżynierii i Chemii Środowiska na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Rzeszowskiej, gdzie pracuje do dziś, a obecnie nim kieruje.

W styczniu 2003 r. doktoryzował  się na Wydziale Inżynierii Budowlanej i Sanitarnej Politechniki Lubelskiej. Stopień doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria środowiska uzyskał decyzją Rady Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, po odbytym kolokwium habilitacyjnym 17 listopada 2009 r.

W Politechnice Rzeszowskiej, której jest profesorem, pełnił wiele funkcji. Od 2012 do 2019 roku (przez dwie kadencje) był dziekanem Wydziału Budownictwa Inżynierii Środowiska i Architektury, był i jest członkiem Senatu i komisji senackich, wydziałowych oraz rekrutacyjnych.

Zainteresowania Piotra Koszelnika  dotyczą zagadnień ochrony środowiska wodnego przed zanieczyszczeniami antropogenicznymi w tym zanieczyszczeniami nowej generacji (emerging pollutants). Jego praca doktorska oraz habilitacyjna dotyczyły problematyki ochrony przed eutrofizacją, czyli zakwitaniem wód zbiorników zaporowych, w tym zbiornika Solina.

Czytaj też: Miłość znalazł w murach dębickiego liceum

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe