Powiat i gmina Czarna odzyskały pieniądze

  • 06.05.2020, 13:18 (aktualizacja 06.05.2020, 13:58)
  • Janusz Grajcar
Powiat i gmina Czarna odzyskały pieniądze Piotr Chęciek może być zadowolony. Powiat odzyskał 1,2 mln zł.
Starosta powiatu dębickiego Piotr Chęciek przyznaje, że do końca nie wierzył w odzyskanie pełnej kwoty, którą Starostwo straciło wskutek restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego. Ale teraz może powiedzieć, że dzięki wielu staraniom na konto powiatu wróci 1,2 mln zł. Podobną kwotę odzyska też gmina Czarna.

- Myślę, że to nie jest element gry politycznej, a po prostu zdrowy rozsądek. Dzięki dobrej dla nas postawie państwa odzyskaliśmy wszystkie pieniądze, które straciliśmy - mówi Piotr Chęciek.

Dodaje, że przez kilka ostatnich tygodni uczestniczył w wielu spotkaniach, na których rozważane były różne propozycje. Chodziło o to, w jakim stopniu władze państwowe zdecydują się zrekompensować samorządom poniesione straty. Ale w to, że będzie to 100 procent prawie nikt nie wierzył.

Z takiej decyzji cieszy się również wójt gminy Czarna Józef Chudy. Dzięki niej, po wprowadzeniu pieniędzy do budżetu, będzie mógł pomyśleć o ich przeznaczeniu np. na inwestycje, które musiały zostać ograniczone.

Fragmenty pisma, które w niemalże identycznym brzmieniu dostały samorządy z województwa podkarpackiego:

Uprzejmie informuję, iż na podstawie art. 36 ust. 4 pkt 1 i art. 36a ust. 3 ustawy z dnia 13 listopada 2003 r. o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, po uzgodnieniu kryteriów podziału rezerwy subwencji ogólnej z 2020 r. z Zespołem ds. Systemu Finansów publicznych Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego dla gminy Czarna została przyznana kwota 1 193 000 zł ze środków tej rezerwy.

Środki z rezerwy subwencji ogólnej przyznane zostały jednostkom samorządu terytorialnego, które utraciły na skutek wszczęcia przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego z siedzibą w Sanoku. Kwota przyznanych środków stanowi 100% strat poniesionych przez jednostkę, z wyłączeniem strat poniesionych przez samorządowe osoby prawne, potwierdzonych przez Wojewodę Podkarpackiego.

Z upoważnienia Ministra Finansów
dyrektor Departamentu Finansów Samorządu Terytorialnego
Marek Wiewióra

Czytaj też: Zapłaciłeś składkę za marzec, wnioskuj o jej zwrot

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pipa
pipa 07.05.2020, 08:37
a co się stało z pieniędzmi w banku ? Nie ma to jak pieniądze ukraść, a państwo odda i nie było tematu.

Pozostałe