Wczorajsza akcja to dopiero początek - AKTUALIZACJA

  • 06.05.2020, 16:22 (aktualizacja 06.05.2020, 20:53)
  • Grzegorz Król
Wczorajsza akcja to dopiero początek - AKTUALIZACJA Fot. LKS Igloopol Dębica/Facebook.
Kibice dębickiego Igloopolu, ale również mieszkańcy os. Słoneczne zebrali się wczoraj pod stadionem przy Piłsudskiego, by oddać hołd zmarłemu 1 maja Edwardowi Brzostowskiemu.

Światełkiem do nieba mieszkańcy Dębicy pożegnali twórcę Igloopolu. Kilka dni temu nad bramą stadionu zawisł banner z napisem: ODSZEDŁ WIELKI CZŁOWIEK - DZIĘKUJEMY ZA IGLOOPOL. Następnie, w oknach kas stadionowych umieszczone zostało zdjęcie Edwarda Brzostowskiego oraz herb Igloopolu Dębica. Ze względu na panującą w kraju sytuację pożegnanie pochowanego wczoraj byłego burmistrza Dębicy było skromne. Ale wieczorna akcja przygotowana przez kibiców nie jest ostatnią.

W planach jest wykonanie muralu przedstawiającego Edwarda Brzostowskiego, a także jego pomnik. Rada Osiedla Słoneczne złożyła z kolei do Urzędu Miasta w Dębicy wniosek, by os. Słoneczne, które powstało dzięki dyrektorowi generalnemu Igloopolu nosiło jego imię.

"Rada Osiedla nr 9 Słoneczne w Dębicy w imieniu swoim oraz mieszkańców osiedla zwraca się z uprzejmą prośbą do Pana Burmistrza i Rady Miejskiej, aby po śmierci Edwarda Brzostowskiego nadać nową nazwę naszemu osiedlu na Osiedle Słoneczne im. Edwarda Brzostowskiego.

Zaproponowana forma upamiętnienia Edwarda Brzostowskiego jakim jest nadanie jego imienia osiedlu oraz wykonanie tablic pamiątkowych jest jedną z najbardziej trwałych form, wpisujących się niemalże na stałe w przestrzeń naszego osiedla oraz miasta. Uważamy, że zmiana nazwy osiedla będzie ze strony władz miasta symbolicznym docenieniem i podziękowaniem za całokształt pracy na rzecz miasta oraz społeczności lokalnej. Jego życie jest przykładem człowieka, który nie tylko mówił o Dębicy, ale pracował dla niej i jej służył.

W związku z powyższym prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby."

Z podobną inicjatywą wyszli radni opozycyjni.

- Przygotujemy listy poparcia dla takiego pomysłu, będziemy zbierać podpisy mieszkańców w tej sprawie, bo to najkrótsza droga, by imię osiedlu nadać - mówi Marta Czekaj, radna Rady Miejskiej w Dębicy i dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego, które swoją siedzibę ma w budynku wybudowanym przez KRP Igloopol.

Pojawił się także kolejny pomysł - mecz piłki nożnej, połączony z festynem. Jak mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marta Pawełko-Tokarz, byłaby to impreza cykliczna.

- Może udałoby się zaprosić gwiazdy piłki nożnej, może będzie to w formie memoriału. Wszystko jest jeszcze do ustalenia - mówi Marta Pawełko-Tokarz.

Nie jest wykluczone, że pierwsza edycja imprezy zorganizowana zostanie jeszcze w tym roku.

AKTUALIZACJA:

Kibice Igloopolu wraz ze SkyPhoto przygotowali film upamiętniający Edwarda Brzostowskiego. Można w nim zobaczyć przemowę byłego prezesa Igloopolu Grzegorza Kryckiego podczas wczorajszego wieczornego spotkania pod stadionem.

Czytaj także: Możesz dostać nawet 6 tysięcy złotych

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Miś Yogi
Miś Yogi 06.05.2020, 21:48
Witam,cieszę się ze udało się zorganizować takie przedsięwzięcie ,a tym bardziej z tego ze nie będzie tutaj polityki historii selektywnej!!!!
elkaes
elkaes 06.05.2020, 20:21
Czy przewidziano wieczorne czuwania (pewno nie modlitewne) przez najbliższy tydzień przy stadionie?
wow
wow 06.05.2020, 20:20
Radna Czekaj z WZD w czasie pandemii będzie chodzić i zbierać podpisy po domach? Toż to prawie jak kopertowe wybory!
tak pytam
tak pytam 06.05.2020, 20:19
Pani Czekaj to radna opozycyjna wobec kogo?
Sloneczne
Sloneczne 06.05.2020, 18:40
Myslalem ze zglosicie Edwarda do Watykanu o beatyfikacje na swietego a wy tylko chcecie zmiany nazwy osiedla.
katarzyna
katarzyna 06.05.2020, 17:57
Mecz pilki noznej polaczony z festynem moze od razu zrobic odpust Pani dyrektor moze cos z prawdziwego sportu a nie popelina ktora za 2 lub 3 lata nic nie bedzie warta. Mozna zorganizowac impreze sportowa a nie festyn. Prosze zobaczyc jak sie robi memorjaly sportowe , no ale fachowcow nie ma co pouczac przepraszam jezeli urazilam .
taki sobie
taki sobie 06.05.2020, 22:44
Katarzyno pisze się memoriał a nie memorjał
Marta Pawełko-Tokarz
Marta Pawełko-Tokarz 06.05.2020, 19:33
prawdziwe imprezy sportowe są organizowane w MOSiR Dębica i mam nadzieję, że Pani w nich uczestniczy :-), robimy to chyba na całkiem dobrym poziomie skoro zbieramy gratulacje od Polskich Związków Sportowych i ciągle spływają do nas zapytania, już niedługo będzie również organizowana impreza z prawdziwego sportu bo Mistrzostwa Polski Juniorów w siatkówce, dzisiaj spłynęło zapytanie o kwalifikacje do rozgrywek międzynarodowych i dobrze Pani wie, że tak to wygląda ale ja rozumiem, ze nie o sport tutaj chodzi :-) a każda krytyka jest dla mnie mobilizacją do jeszcze lepszej i cięższej pracy :-) i w żaden sposób się nawet nie obruszam :-) ma Pani pełne prawo mieć własny osąd i ja go szanuję, życzę miłego wieczoru :-)

Pozostałe