Strażacy otrzymali 35 tysięcy złotych

  • 06.05.2020, 18:41 (aktualizacja 06.05.2020, 19:26)
  • Grzegorz Król
Strażacy otrzymali 35 tysięcy złotych
- Działamy. Życzenia dla Druhów OSP już były, teraz czyny - napisał na swoim profilu na Facebooku radny Rady Gminy w Jodłowej Paweł Ciszczoń. Razem z drugim radnym Dawidem Liszką i z pomocą posła Krzysztofa Sobolewskiego pozyskali 35 tysięcy złotych dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jodłowej.

Pieniądze pochodzą z Fundacji Dar Serca PKN Orlen, która realizuje program Orlen dla Strażaków. Cała kwota zostanie przeznaczona na zakup sprzętu dla strażaków-ochotników. 

- Środki poprawią gotowość bojową jednostki i pozwolą na skuteczniejszą pomoc potrzebującym - dodał Paweł Ciszczoń.

W tej edycji programu Orlen dla Strażaków do tych, którzy walczą o nasze życie i zdrowie trafiło blisko 3 miliony złotych. Pieniądze przekazane zostały strażakom zawodowym i ochotnikom z całego kraju. Z 4 tysięcy jednostek, które starały się o dofinansowanie, zaledwie 200 je otrzyma. Łącznie przez 18 lat działania programu PKN Orlen przekazał 12 milionów złotych, które zainwestowane zostały m.in. w sprzęt przeciwpożarowy, ratownictwa wodnego, przeciwpowodziowego, drogowego, technicznego, medycznego, chemicznego, ekologicznego oraz wysokościowego.

Czytaj także: Koronawirus: powiat dębicki w komunikacie

Grzegorz Król

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe