Na wsparcie sklepu Carrefour medycy mogą liczyć

  • 07.05.2020, 13:36 (aktualizacja 07.05.2020, 13:53)
  • Tomasz Ratuszniak
Na wsparcie sklepu Carrefour medycy mogą liczyć fot. Carrefour
Produkty spożywcze o łącznej wartości ponad 11 tys. zł przekazał już sklep Carrefour Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Dębicy. Pierwsze wsparcie z marketu przy ul. Nosala trafiło tam już w kwietniu.

Do dębickiego szpitala trafiają głównie takie produkty jak: soki, kawa, herbata, mydło, czy papier toaletowy. Wszystko to przeznaczone jest dla personelu medycznego, który od ponad miesiąca pracuje w wyjątkowo trudnych warunkach.
- Pandemia koronawirusa to wymagający czas dla wszystkich, dlatego Carrefour postanowił włączyć się w jakże ważną pomoc dla polskiej służby zdrowia. W całej Polsce wspieramy łącznie 41 placówek medycznych, w tym szpital w Dębicy, któremu na bieżąco przekazujemy produkty spożywcze. Tym gestem chcemy wesprzeć pracowników służby zdrowia, którzy każdego dnia toczą walkę o zdrowie i życie mieszkańców naszego miasta. – mówi Tomasz Madaj, dyrektor hipermarketu Carrefour w Galerii Dębickiej.

Pod koniec marca 2020 roku firma Carrefour podjęła decyzję o wsparciu 41 polskich szpitali zakaźnych zlokalizowanych w pobliżu hipermarketów należących do sieci. W pierwszym miesiącu trwania akcji do placówek medycznych trafiły najpotrzebniejsze produkty żywnościowe, w tym jedzenie, napoje oraz kosmetyki. Pomoc szpitalom w całej Polsce będzie świadczona przynajmniej przez najbliższe 2 miesiące lub do czasu skutecznego ograniczenia pandemii na polskim rynku. Wartość pomocy szacowana jest na ponad 650 tys. zł.

Przeczytaj również: Zbierają na aparaty ochrony dróg oddechowych. Liczy się każda złotówka

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tols
Tols 07.05.2020, 22:08
Czyli szpital w Debicy jest zakazny? Myslalem ze w Lancucie. Akcja super szacun dla medykow i dobroczyncow!!
Stefan
Stefan 07.05.2020, 18:21
Super, że każdy chce pomagać. Tylko fajnie, gdyby to była przemyślala pomoc i przede wszystkim tam, gdzie naprawdę jest potrzebna.
Tak jak napisano w poprzednim komentarzu - zapewne bardziej przydałby się schodołaz, a nie soki czy ciastka dla "służby" medycznej. Ich praca jest ciężka, ale jednocześnie to był ich świadomy wybór (chyba liczyli się z różnymi przypadkami, chorobami, które spotkają na swojej zawodowej drodze wchodząc w tę profesję).
Szanuję ich pracę, ale jednocześnie nie rozumiem czemu nagle za bohaterów uważamy kogoś, kto wykonuje swoje obowiązki - tak, obowiązki, bo to co robią pielęgniarki i lekarze, to nie ich niewiadomo jaka dobroć i poświęcenie, ale poprostu obowiązek na danym stanowisku pracy, na które się zdecydowali i za co otrzymują wynagrodzenie z publicznych pieniędzy.
Ekspedientki w sklepach być może bardziej są narażone na kontakt z zarażonymi, ale nie robią z siebie ofiar, czy nadludzkich bohaterów.
obserwator
obserwator 07.05.2020, 14:03
Bardzo ważne jest wsparcie dla medyków w formie żywnościowej czy w inny materialny sposób. Czy ktokolwiek zaobserwował w jaki sposób personel karetki wynosi chorą osobę z bloku? Żaden blok mieszkalny w Dębicy nie posiada windy, wyobrażacie sobie Państwo ile musi wytrzymać kręgosłup osoby transportującej chora osobę. Wystarczy zakupić kilka schodołazów i problem rozwiązany.
@@@
@@@ 09.05.2020, 19:22
Czy wiesz ile czasu potrzebuje schodołaz, żeby przetransportować chorego np. z czwartego piętra? A sam schodołaz też waży niemało.

Pozostałe