Igloopol i Legion na boisko już nie wyjdą

  • 07.05.2020, 19:05 (aktualizacja 07.05.2020, 21:55)
  • Grzegorz Król
Igloopol i Legion na boisko już nie wyjdą Ostatni mecz Igloopol zagrał w marcu z Polonią Przemyśl, którą pokonał 3:0. Pierwszą bramkę dla Morsów zdobył wtedy Aleksander Drobot (na zdjęciu, z prawej).
Dzisiaj (7 maja) odbyło się zebranie prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, na którym analizowana była możliwość wznowienia i dokończenia rozgrywek seniorskich IV ligi i niższych klas rozgrywkowych oraz rozgrywek młodzieżowych prowadzonych przez WZPN-y. Te zostały zawieszone z uwagi na wprowadzony stan epidemii w Polsce.

Po spotkaniu wydanych został komunikat, w którym możemy przeczytać m.in., że prezesi WZPN, mając na względzie zachowanie zasad sportowej rywalizacji i współzawodnictwa sportowego, pozostawali od momentu zawieszenia rozgrywek w oczekiwaniu na możliwość wznowienia i zakończenia rywalizacji sportowej w sezonie 2019/2020.

- Oczekiwana przez WZPN możliwość kontynuowania rywalizacji sportowej w piłce nożnej w prowadzonych przez te podmioty rozgrywkach piłkarskich musiała jednak pozostawać w zgodzie z obowiązującymi regulacjami prawa państwowego w tym zakresie. Z tego powodu w trakcie obrad przeanalizowano formalnoprawną możliwość prowadzenia rywalizacji sportowej na szczeblach WZPN-ów. Stwierdzono, iż organy prowadzące rozgrywki są zobowiązane do bezwzględnego stosowania i respektowania postanowień polskiego prawa, w tym w szczególności Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii - brzmi fragment przesłanego nam pisma.

W planach rządu zniesienie ograniczeń umożliwiający organizację meczu piłkarskiego w niższych klasach rozgrywkowych ma nastąpić dopiero w IV, czyli ostatnim etapie tzw. odmrażania życia społecznego. Kiedy dokładnie tego nie wie nikt.

- Powyższe czyni niemożliwym zarówno kontynuowanie obecnie rozgrywek piłkarskich prowadzonych przez WZPN, jak również zaplanowanie terminu wznowienia tej rywalizacji w niedalekiej przyszłości, dopuszczającego nawet możliwość jej zakończenia do początku lipca bieżącego roku - brzmi dalsza część komunikatu.

Tym samym rozgrywki IV oraz niższych lig piłkarskich w całym kraju, także w powiecie dębickim z dniem dzisiejszym zostały oficjalnie zakończone. To samo dotyczy rozgrywek młodzieżowych. Podczas spotkania ustalono także, że końcowa tabela będzie wyglądała tak, jak po ostatniej rozegranej kolejce. Co w tej sytuacji z drużyną Legionu Pilzno, która zajmuje 16. miejsce, na 18 drużyn?

- Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy. Po sezonie 2019/20 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych - rozwiewa wszelkie wątpliwości PZPN.

Igloopol uplasował się w środku stawki, na 9. miejscu. Biało-niebiescy w ostatniej rozegranej kolejce pokonali na własnym stadionie Polonię Przemyśl 3:0 (1:0) po bramkach Aleksandra Drobota (23), Przemysława Nalepki (69) i Bartosza Knycha (83). Z kolei Legion uległ Ekoballowi Sanok 3:1. Jedynie trafienie dla drużyny z Pilzna zanotował Tomasz Tragarz w 33. minucie meczu.

Nie wiadomo natomiast, co dalej z rozgrywkami III ligi mężczyzn, w których występuje Wisłoka Dębica oraz z rozgrywkami kobie, gdzie na boiskach walczą nasze Pomorańczki z DAP Girls. Ta kwestia ma być omawiana na posiedzeniu zarządu PZPN, które zaplanowane jest na 12 maja 2020 roku.

Czytaj także: Mecz się odbył, akcja zakończona sukcesem

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe