Miasto chce zaciągnąć 10 mln zł kredytu

  • 07.05.2020, 21:17 (aktualizacja 07.05.2020, 22:04)
  • Tomasz Ratuszniak
Miasto chce zaciągnąć 10 mln zł kredytu fot. YouTube
W poniedziałek 11 maja o godz. 10:00 w Ratuszu odbędzie się XXV nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. W porządku obrad znajdą się tylko dwa projekty uchwał

Pierwszy dotyczył będzie zaciągnięcia przez miasto 10 milionów złotych kredytu długoterminowego, a drugi ustalenia cennika za korzystanie z obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Obie uchwały znalazły się już w porządku obrad poprzedniej sesji, ale żadna z nich nie została podjęta.W obradach brało udział 20 radnych i w obu przypadkach 10 było za, a 10 przeciw.
Nieprzyjęciem uchwały dotyczącej zaciągnięcia przez miasto 10 mln zł kredytu zaskoczona była przede wszystkim Anna Puzio, skarbniczka miasta.
- Ten kredyt jest zapisany w budżecie który uchwaliliście. Taki deficyt został proszę państwa zaplanowany i zatwierdzony przez was w uchwale budżetowej. W związku z tym ta uchwała jest tylko i wyłącznie wykonywaniem budżetu - przekonywała radnych.
Tłumaczyła również, że nieprzyjęcie wspomnianej uchwały będzie skutkować ogromnymi konsekwencjami dla budżetu.
- Proszę państwa, w tym momencie gdy my już blokujemy wydatki żeby zabezpieczyć ubytek dochodów wynikających właśnie z sytuacji gospodarczej, niepodjęcie tej uchwały o tym kredycie spowoduje, że my będziemy musieli drastyczne działania podjąć z całym budżetem. Nie umiem nawet państwu teraz podać przykładu bo to będą bardzo drastyczne pociągnięcia - mówiła podczas poprzedniej sesji.
Do ponownego głosowania dojdzie w najbliższy poniedziałek.

Przeczytaj również: Targ znów będzie otwarty

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pawel
Pawel 08.05.2020, 19:07
A tak mial miasto oddluzac Szewczyk a tu co budzet to kredyt. Tak to kazdy umie rzadzic na kreche.
Niech Rzadzi bez kredytu
Niech Rzadzi bez kredytu 08.05.2020, 07:46
Żadnych kredytów!!! Zresztą pamiętam stanowisko w sprawie kredytu P Szewczyka gdy był Radnym Miejskim!Niech teraz konsekwentny bedzie i przypomni sobie jak wtedy argumentował Nic się nie zmieniło P " Burmistrzu"
Myślący
Myślący 08.05.2020, 09:11
oj tam w Stalowej Woli Prezydent zadłużenie już wynosi 195 mln i rządzi tam Prezydent z PIS i jakoś nie ma problemu i miasto się rozwija i jest zgoda PIS wiec dlaczego nie ma tej zgody w Dębicy? czy tylko dlatego aby udowodnić że Burmistrz źle działa?? przecież brak zgody na zaciągnięcie takiego małego kredytu to wielka szkoda dla miasta, dziwie się że Pan Przewodniczący tego nie widzi, szkoda że nikt nie tłumaczy tego mieszkańcom ekonomicznie
hehe
hehe 08.05.2020, 17:23
Należy dodać, że Prezydent Stalowej Lucjusz Nadbereżny z PIS jest nawet stawiany za wzór przez przewodniczącego. Jak widać oni wszyscy ekonomiści i liderzy, że głowa mała.

Pozostałe