Piłkarze muszą być gotowi nawet na 42 kolejki!

  • 09.05.2020, 09:42 (aktualizacja 09.05.2020, 10:25)
  • Janusz Grajcar
Piłkarze muszą być gotowi nawet na 42 kolejki! Kadr z meczu IV ligi Legion Pilzno - Stal II Stalowa Wola.
22 drużyny zagrają w sezonie 2020/2021 w IV lidze podkarpackiej. Rozgrywki powinny rozpocząć się 25-26 lipca. W ten sam weekend wystartuje też liga okręgowa.

W niedokończonym sezonie 2019/2020 będą tylko awanse, nie będzie zaś spadków. To oznacza, że do III ligi wejdzie KS Wiązownica, a w IV lidze pozostaną Igloopol Dębica i Legion Pilzno. Z klasy okręgowej do IV ligi awansują mistrzowie, w naszym przypadku będzie to Lechia Sędziszów Małopolski.

W V lidze pozostaną zaś Kamieniarz Golemki, Czarnovia Czarna, Głowaczowa, Chemik Pustków i Wiewiórka. Do klasy okręgowej z klasy A awans zapewniły sobie dwie drużyny,  czyli Piast Wolica Piaskowa i Płomień Zagorzyce. Z drużyn z powiatu zostaną w niej nadal LKS Żyraków, Zasów/Mokre, LKS Nagoszyn, LKS Pustków i Borowiec Straszęcin.

Z obu grup klasy B do klasy A wejdą po dwie ekipy. Z grupy I będą to Paszczyniak Paszczyna i Olimpia Nockowa, a z grupy II LKS Łęki Górne i LKS Stasiówka. Pozostałe ekipy, jeśli zgłoszą się do rozgrywek zagrają w klasie B.

Jeśli chodzi o rozgrywki młodzieżowe do Podkarpackiej Ligi Juniorów Starszych i do Podkarpackiej Ligi Juniorów Młodszych awansują z klas okręgowych tylko mistrzowie. Wśród juniorów starszych będzie to Sokół Kolbuszowa Dolna, wśród juniorów młodszych Brzostowianka i Sokół Kolbuszowa Dolna.

Nie wiadomo jeszcze, jak dokładnie będą wyglądać rozgrywki w IV lidze seniorów, w której zagra aż 22 drużyny. Jak mówi Wiesław Lada, wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej pod uwagę brane są różne opcje.

Jedną z nich jest rozegranie rundy jesiennej na zasadzie meczu każdym z każdym, co oznacza, że każda z drużyn musiałaby zagrać 21 spotkań. Być może wtedy część meczów odbyłaby się również wiosną 2021 roku. Po tej rundzie zespoły podzielone zostałyby na dwie grupy.

- Osiem walczyłoby o awans, a czternaście zagrałoby w grupie spadkowej. Awansuje bowiem tylko jedna drużyna, a osiem spadnie - tłumaczy Wiesław Lada.

Pod uwagę jest też brana taka opcja, że odbędą się dwie pełne rundy, czyli 42 kolejki. O tym, która opcja zostanie wybrana zadecyduje zarząd PodkZPN po konsultacjach z klubami zakwalifikowanymi do rozgrywek IV ligi w sezonie 2020/2021. Propozycje od klubów zbierać będzie powołana w tym celu specjalna komisja.

Czytaj też: Powiat i gmina Czarna odzyskały pieniądze

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
propozycja
propozycja 10.05.2020, 15:21
A wzorem Małopolski nie może być 2 grup IV ligi . Na koniec o wejście do 3 ligi byłby baraż liderów obu grup. Mniejsze / bo oto głównie chodzi/ koszty.
KS
KS 10.05.2020, 15:16
Legion Pilzno liczący 10 kohort wytrzyma nawet 100 kolejek granych co 3 dni

Pozostałe