Gród w Stobiernej znowu czynny

  • 09.05.2020, 21:53 (aktualizacja 09.05.2020, 22:03)
  • Tomasz Ratuszniak
Gród w Stobiernej znowu czynny fot. FB Gród Słowiański w Stobiernej.
Gród Słowiański w Stobiernej znów można zwiedzać. Sanepid wydał pozytywną opinię na temat możliwości wznowienia działalności osady.

- Zapraszamy w każdy w weekend od 10.00 do 17.00. Oczywiście maseczki obowiązkowo - informują wojowie.
Godziny te obowiązywać będą do 25 czerwca. Normalny bilet wstępu do grodu kosztuje 9 zł. Ulgowy, dla uczniów, studentów, emerytów, kombatantów i inwalidów - 6 zł. Za bilet rodzinny (maksymalnie 5 osób) trzeba zapłacić 23 zł. 
Zwiedzanie indywidualne obejmuje: wejście do grodu, zwiedzanie całego obiektu (ekspozycja w pierwszej chacie, chata wojów i niewiast, gospoda), podziwianie widoków z wieży widokowej, możliwość przymierzenia słowiańskiego ubioru oraz wyposażenia woja.
Każdy bilet upoważnia także do spróbowania swoich sił na strzelnicy - 5 strzałów z łuku w cenie biletu
Zwierzając gród można wszystkie dotknąć, wszystko spróbować. Nie ma też żadnych zakazów odnośnie wykonywanie zdjęć oraz kręcenia filmów. Istnieje również cała gama atrakcji czasowych, nie dostępnych codziennie w grodzie. Są to na przykład pokazy rzemiosła: garncarstwa, kowalstwa, odlewnictwa, tkactwa, przędzenia, w których to pracach można wziąć udział.

Przeczytaj również: W naszych lasach grzyby już są

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe