Fiskus - Dzień Otwarty dla Osób z Niepełną Sprawnością

  • 03.03.2017, 15:09 (aktualizacja 06.03.2017, 14:24)
  • Admin Admin
Fiskus - Dzień Otwarty dla Osób z Niepełną Sprawnością
W czwartek 16 marca 2017 r. odbędzie się „Dzień Otwarty Dla Osób z Niepełną Sprawnością oraz ich Opiekunów” w Urzędzie Skarbowym w Dębicy. Tego dnia w siedzibie Urzędu przy ul. Kolejowej 21, w godzinach od 7:30 do 15:00 wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z dodatkowej pomocy w rozliczaniu zeznań rocznych za 2016 r. Uruchomione zostaną specjalne stanowiska obsługi, a pracownicy udzielą niezbędnych rad i wskazówek oraz pomogą przesłać PIT przez Internet.

O godz. 11:00 wyświetlona zostanie prezentacja „Jak skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej”. Zawiera wiele cennych informacji, również z orzecznictwa i interpretacji, jak w praktyce dokumentować wydatki poniesione na cele rehabilitacyjne, aby skutecznie skorzystać z ulgi podatkowej.
Fiskus przygotował również specjalne broszury: „Ulga rehabilitacyjna” oraz „Informator dla Osób Niepełnosprawnych”, które przybliżą tematy ulgi podatkowej oraz wielu form kontaktu z urzędem skarbowym.
Wszystkie osoby chcące skorzystać z pomocy pracowników US przy wypełnieniu zeznania podatkowego w tym dniu proszone są o zabranie dokumentu potwierdzającego tożsamość (dowód osobisty). Będzie on niezbędny, aby uzyskać dane potrzebne do wysłania zeznania przez Internet. Do wypełnienia zeznania niezbędne będą również wszystkie informacje o dochodach otrzymane od płatników (pracodawców lub ZUS-u) oraz inne dokumenty potwierdzające prawo do skorzystania z ulg podatkowych i odliczeń.
"Dzień Otwarty dla Osób Z Niepełną Sprawnością oraz Ich Opiekunów” jest organizowany przez Urząd Skarbowy w Dębicy już po raz czwarty.
Ideą przewodnią tego dnia – jest likwidacja barier i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych. Warunki lokalowe urzędu oraz specjalnie wykwalifikowana kadra pozwalają na obsługę osób niepełnosprawnych i z tej strony nie ma żadnych przeciwwskazań, aby osoby te w sposób niezależny i samodzielny kontaktowały się  z Urzędem.

Informacja Urzędu Skarbowego w Dębicy

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe