Szczeżuje żyją w Wisłoce, znajdź muszle

  • 10.05.2020, 10:26 (aktualizacja 12.05.2020, 09:59)
  • Ryszard Pajura
Szczeżuje żyją w Wisłoce, znajdź muszle
Po muszle nad Bałtyk, albo inne morze. Niekoniecznie, szczeżuja pospolita (Anodonta anatina) – gatunek małża żyje także w Wisłoce. Jego muszle bez trudu znaleźć można na kamienistych plażach nad Wisłoką, jak te pomiędzy Parkoszem a Podgrodziem.

To gatunek małża rzadko spotykany, bo wymaga czystej wody. Jak się okazuje, żyje w Wisłoce, w rzecznym mule. Odżywia się jednokomórkowymi organizmami wodnymi (fitoplankton) oraz zawiesina szczątków organicznych.

Nie podlega ochronie. Ponieważ żyje w mule, rzadko można spotkać żywą szczeżuję, o tym, że występuje na danym terenie świadczą znajdowane na plażach muszle.

ryszardpajura_

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe