To był dzień w którym pękło niebo - film

  • 11.05.2020, 10:34 (aktualizacja 11.05.2020, 11:36)
  • Tomasz Ratuszniak
To był dzień w którym pękło niebo - film fot. Dębica pod okupacją niemiecką. Fotografia będąca częścią wystawy.
Prawie dwadzieścia minut trwa film będący wirtualną wędrówką po wystawie zatytułowanej: Dzień w którym pękło niebo… dębicki wrzesień 1939 roku, która prezentowana jest w Muzeum Regionalnym Dębicy.

Wystawa opowiada o przedwojennej Dębicy, wybuchu wojny i losach miasta i mieszkańców w czasie okupacji. Za jej przygotowanie odpowiadają Artur Getler i Tomasz Czapla.
- To jest opowieść o młodych dębickich Kolumbach. O tym, jak żyli przed wojną i potem, po pierwszym września, gdy samoloty pruły powietrze, a na miasto zaczęły spadać bomby - tłumaczył ten pierwszy podczas otwarcia wystawy.
Artur Getler jest też odpowiedzialny za wirtualny spacer po ekspozycji, który zarejestrował Piotr Duda. W przygotowaniu jest też film z wystawy zatytułowanej Dębiczan wędrówka ku Niepodległej.

 

Przeczytaj również: To część skarbu sprzed 1500-1600 lat przed Chrystusem

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe