Znaczek na jego 85. urodziny nie zdążył się ukazać

  • 11.05.2020, 22:37 (aktualizacja 11.05.2020, 22:42)
  • Tomasz Ratuszniak
Znaczek na jego 85. urodziny nie zdążył się ukazać fot. Edward Madejski
Ostatni znaczek pocztowy z podobizną Edwarda Brzostowskiego Poczta Polska wydała w 2018 roku. Ten na jego 85. urodziny Edward Madejski, prezes dębickiego Koła Filatelistów miał już gotowy. Zabrakło tylko zgody Edwarda Brzostowskiego na wykorzystanie jego wizerunku.

Ostatni raz zdjęcie Edwarda Brzostowskiego znalazło się na znaczku wydanym z okazji jubileuszu 40-lecia LKS Igloopol w Dębicy. Jego autorem, podobnie jak wielu innych znaczków i kart pocztowych związanych m.in. z historią Dębicy, był Edward Madejski. 9 września 2019 roku na łamach ogólnopolskiego miesięcznika Filatelista ukazał się artykuł na ten temat.
- W styczniu br planowałem wydać znaczek pocztowy "85 urodziny Edwarda Brzostowskiego". Opracowałem projekt znaczka i przygotowałem zlecenie do Poczty Polskiej, lecz z uwagi na stan zdrowia nie mogłem uzyskać na projekcie znaczka zgody Pana Brzostowskiego, który jest wymagany z uwagi na przepisu o ochronie danych osobowych - wielka szkoda - pisze Edward Madejski na swoim facebookowym profilu.

Przeczytaj również: To część skarbu sprzed 1500-1600 lat przed Chrystusem

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe