Piesza Pielgrzymka Tarnowska tylko wirtualnie?

  • 12.05.2020, 10:02 (aktualizacja 12.05.2020, 10:26)
  • Janusz Grajcar
Piesza Pielgrzymka Tarnowska tylko wirtualnie?
Wiążące decyzje dotyczące przebiegu tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej zostaną podjęte w czwartek 14 maja na Jasnej Górze.

Dyrektorzy pielgrzymek z całej Polski, a wśród nich także ks. Zbigniew Szostak z Tarnowa, rozmawiali już o możliwych rozwiązaniach podczas wideokonferencji w ostatni poniedziałek. Udział w tym wirtualnym spotkaniu wzięli także: ks. Roman Majoch, kierownik trasy PPT, a także ks. bp Krzysztof Zadarko (przewodniczący Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek przy Konferencji Episkopatu Polski), ks. prał. Marian Janus (ogólnopolski koordynator pieszych pielgrzymek w Polsce) oraz Jarosław Pinkas (Główny Inspektor Sanitarny).

Ostateczne ustalenia jednak nie zapadły. Ks. Zbigniew Szostak podkreśla, że tarnowscy pielgrzymi muszą być cierpliwi i czekać. Dodaje, że prawdopodobnie pielgrzymka, w jakiejś formie się odbędzie.

- Nie może być wirtualna, a rozważania na temat tylko duchowej pielgrzymki, bez wyjścia na szlak pielgrzymi, nie mają racji bytu - zaznacza ksiądz dyrektor.

Uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na trasę wyruszają zawsze 17 sierpnia, by po dziewięciu dniach dotrzeć do Częstochowy w przeddzień święta Matki Bożej Częstochowskiej. W tym roku w związku z remontem przeprawy na Dunajcu, wyjdą - jeśli oczywiście będą w ogóle mogli - z Ostrowa, gdzie na początek bp Andrzej Jeż odprawi mszę św. Hasłem wydarzenia są słowa z Ewangelii św. Marka „Idźcie…”

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe