Kolejny pocisk w parku

  • 12.05.2020, 09:59 (aktualizacja 12.05.2020, 10:56)
  • Grzegorz Król
Kolejny pocisk w parku
Saperzy z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie czwarty już raz przyjechali do parku Skarbka-Borowskiego, gdzie wykopany został kolejny pocisk artyleryjski.

Nie mylił się dowódca patrolu saperskiego z Rzeszowa st. chor. Paweł Małek, kiedy końcem kwietnia, podczas trzeciej wizyty w parku mówił, że z pewnością nie jest to ich ostatni wyjazd do tego miejsca. Wczoraj (11 maja) robotnicy pracujący przy rewitalizacji parku natrafili na kolejny pocisk artyleryjski, kaliber 105 mm.

- Park jest ciekawy, myślę że jeszcze będziemy przyjeżdżać - mówi st. chor. Małek.

Pocisk został przed momentem zabrany przez saperów, trafi teraz na poligon w Nowej Dębie, gdzie zostanie zneutralizowany. Od wczoraj, przez całą noc pilnowany był przez policję.

Jak zapewnia wiceburmistrz Dębicy Jerzy Sieradzki nie ma zagrożenia, że przez niewybuchy przesunie się termin zakończenia robót w parku. Dodaje, że jest wręcz przeciwnie, a wykonawca mówi, że być może uda się je zakończyć wcześniej. Tłumaczy także, że w tym miejscu najprawdopodobniej umiejscowiona była bateria przeciwlotnicza, stąd częste niebezpieczne znaleziska.

- Przy Szkole Podstawowej nr 3, kiedy budowana była przewiązka też został znaleziony niewybuch, podczas prac remontowych przy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej też, a i w trakcie budowy szkoły specjalnej z tego co wiem, też coś było - mówi Jerzy Sieradzki. 

Czytaj także: Ogień strawił wszystko - filmy

 

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe