W zeszłym roku śpiewała Doda. W tym nie wiadomo, czy dożynki się odbędą

  • 12.05.2020, 11:50
  • Tomasz Ratuszniak
W zeszłym roku śpiewała Doda. W tym nie wiadomo, czy dożynki się odbędą fot. CKiP Gminy Żyraków.
Organizacja powiatowego świętą plonów stoi pod znakiem zapytania. Impreza, podobnie jak wiele innych wydarzeń, może zostać odwołana.

Starosta Piotr Chęciek nie bardzo wierzy, że do września uda nam się uporać z koronawirusem, a jeśli nawet, to że całkowicie zniesiony zostanie zakaz gromadzenia się.
- Dożynki polegają przede wszystkim na prezentacji wieńców, a te zazwyczaj robi większa grupa osób. Jeśli nadal obowiązywał będzie zakaz to wieńce nie powstaną, a wtedy bez sensu organizować dożynki - tłumaczy.
Ponadto przyznaje, że nie jest przekonany, że to dobry czas na organizację imprez. Twierdzi, że pieniądze, które starostwo musiałoby wydać na dożynki, wolałby spożytkować choćby na pomoc rolnikom, bo przy suszy, z którą się mierzą, na pewno będą jej potrzebować.
Piotr Chęciek twierdzi, że jeśli miałby to być zwykły koncert na zakończenie lata, to już by go odwołał. Ale tegoroczne dożynki miały być wyjątkowe, bo połączone z uroczystościami związanymi z 100. rocznicą koronacji obrazu NMP w Zawadzie.
- Dlatego jeszcze nie mówię, że zostaną odwołane, bo może zorganizujemy je w innej formie. Daję sobie jeszcze czas na decyzję - zastrzega.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe