Usuwanie blizn potrądzikowych laserem – na zawsze pozbądź się śladów po trądziku!

  • 12.05.2020, 20:39
  • Źródło: Artykuł zewnętrzny
Usuwanie blizn potrądzikowych laserem – na zawsze pozbądź się śladów po trądziku!
Trądzik na twarzy, dekolcie i plecach jest powszechną dolegliwością nie tylko wśród młodzieży. Większość z nas nie godzi się jednak z takim stanem skóry, szukając sposobów na jego usunięcie. Leczenie trądziku zwykle przynosi dobre efekty, jednak zmiany, które po nim pozostały, bywają trudniejsze do opanowania. Blizny, nawet bardzo głębokie, a także przebarwienia wokół nich skutecznie niszczą naszą samoocenę. Czy istnieją zabiegi, dzięki którym możemy na nowo zyskać cerę bez skazy?

Poznaj laser do usuwania blizn potrądzikowych Discovery Pico, który w Klinice Miracki w Warszawie znajduje wszechstronne zastosowanie w przypadku wielu niedoskonałości cery. 

Blizny potrądzikowe, a blizny po innych urazach

Gdy w skórze tworzy się ubytek po dowolnym urazie, wówczas zostaje on wypełniony tkanką łączną włóknistą. Jest to tkanka zbudowana z kolagenu, który początkowo formuje się w sposób przypadkowy, a dopiero po pewnym czasie przyjmuje właściwe ułożenie. W przypadku blizny nierównomierne ułożenie tkanki łącznej włóknistej jest normą, przez co blizny odróżniają się na tle skóry.

Niewielkie urazy bywają z czasem niewidoczne. Jednak w przypadku blizn głębokich, kiedy ubytek w tkankach jest spory, zmiany pozostają na skórze. Mogłoby się wydawać, że wypryski tworzące się na skórze nie wywołują aż tak dużych ubytków. Niestety krostki charakterystyczne dla trądziku często zajmują głębokie warstwy skóry. Co więcej, zwykle są bardzo liczne, a niekiedy kumulują się w większe skupiska.  

Blizny potrądzikowe są więc zwykłymi bliznami, tyle że występującymi mnogo i na najbardziej widocznych częściach ciała, których nie sposób ukryć. Zmiany po trądziku powstają na twarzy, dekolcie, plecach lub ramionach. Co więcej, w wyniku wzmożonej produkcji komórek naprawczych dochodzi do zwiększenia wrażliwości skóry na promieniowanie słoneczne. 

Intensywniejsza produkcja barwnika skóry sprawia, że wokół zmian trądzikowych mogą tworzyć się także przebarwienia pozapalne. W konsekwencji poza bliznami często powstają odbarwienia, które dodatkowo zaburzają estetykę skóry. 

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych 

Redukcja blizn po trądziku możliwa jest dzięki zabiegom polegającym na złuszczaniu naskórka. Warunek jest jeden – blizny muszą być płytkie. Niestety większość zmian potrądzikowych jest głęboko wbudowanych w tkanki, przez co ich powierzchowne ,,ścieranie” nie przynosi zadowalających efektów. 

Jeśli chcemy usunąć blizny potrądzikowe, jedynym skutecznym rozwiązaniem jest zabieg laserowy. Wówczas, w zależności od zastosowanego urządzenia, dochodzi do redukcji zmiany, a także do remodelingu wybranych fragmentów. Oznacza to, że skóra w miejscu blizny zostaje pobudzona do przebudowy, co daje najlepsze efekty w przypadku zmian potrądzikowych. 

Laser Discovery Pico na blizny po trądziku 

Discovery Pico to laser neodymowo-yagowy (Nd:YAG) cechujący się wysoką mocą i ultra krótkimi impulsami. Dzięki temu urządzenie sprawdza się do redukcji blizn pourazowych oraz blizn powstałych po trądziku. 

Pikosekundowy laser do usuwania blizn po trądziku działa na zasadzie inicjacji przebudowy włókien kolagenowych. Blizna potrądzikowa zostaje rozgrzana, jednak nie w całości, a w formie punktowych mikro poparzeń wewnątrz tkankowych. Dzięki temu dochodzi do wzmożenia naturalnej produkcji włókien kolagenu, które stopniowo zastępują zmianę. 

Poza redukcją blizn potrądzikowych laser Discovery Pico pozwala na usuwanie również zmian pigmentacyjnych. Zastosowanie urządzenia jest więc wszechstronne, dzięki czemu tym sposobem możemy wyeliminować przebarwienia pozapalne lub posłoneczne, które często towarzyszą bliznom. 

Umów się na konsultację w Klinice Miracki w Warszawie i zapomnij o bliznach potrądzikowych!

Artykuł zewnętrzny

 

 

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe