Być może za tydzień lub dwa na ulice wyjdziemy bez maseczek

  • 14.05.2020, 21:45 (aktualizacja 14.05.2020, 22:10)
  • Tomasz Ratuszniak
Być może za tydzień lub dwa na ulice wyjdziemy bez maseczek fot. Mircea Iancu z Pixabay
Taką możliwość zapowiedział dziś podczas konferencji prasowej wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski. - Są regiony, w których być może jesteśmy w stanie poluzować te obowiązki - stwierdził przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia.

Wiceminister poinformował, że prowadzona jest obecnie analiza współczynnika zakażalności i gęstości zaludnienia w poszczególnych regionach.
- Myślę, że w ciągu może tygodnia, dwóch, zaproponujemy taki model związany z noszeniem maseczek, być może wyłączający pewne regiony, powiaty, województwa z tego obowiązku w przestrzeni otwartej. Raczej nie mówimy o tym, żeby zrezygnować z tego obowiązku w przestrzeniach zamkniętych – powiedział Sławomir Gadomski.
Tłumaczył również, że wskaźnik reprodukcji wirusa mówi o tym, ile osób zakaża jedna osoba. W Polsce spadł on już poniżej jeden, co zdaniem ministra Łukasza Szumowskiego oznacza, że epidemia zaczyna wygasać.
Biorąc pod uwagę, że na 16 województw Podkarpacie znajduje się dopiero na 13 miejscu jeśli chodzi o liczbę zakażeń, jest szansa, że będziemy jednym z pierwszych województw w których ten obowiązek zostanie uchylony. Na Podkarpaciu zanotowane jest na dziś 373 przypadki zakażenia. Mniej jest tylko w województwach: lubuskim (92), warmińsko-mazurskim (169) i świętokrzyskim (337).

Przeczytaj również: Przedszkola i żłobek otwierają w poniedziałek

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe