To już druga w tym roku podwyżka cen śmieci

  • 16.05.2020, 09:04 (aktualizacja 16.05.2020, 09:17)
  • Janusz Grajcar
To już druga w tym roku podwyżka cen śmieci fot. Anastasia Gepp z Pixabay
Od 1 lipca 2020 roku kolejna w tym roku podwyżka kosztów odbioru odpadów komunalnych czeka mieszkańców gminy Czarna. Uchwałę w tej sprawie na majowej sesji podjęła Rada Gminy.

Obecnie (od 1 stycznia) obowiązują następujące miesięczne stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi przy zbiórce selektywne:
- 18 zł za osobę w gospodarstwie domowym jednoosobowym, 
- 18 zł za osobę w gospodarstwie domowym dwuosobowym,
- 17 zł za osobę w gospodarstwie domowym trzyosobowym,
- 16 zł za osobę w gospodarstwie domowym czteroosobowym,
- 16 zł za osobę w gospodarstwie domowym pięcioosobowym i większym.

Od 1 lipca opłaty wyliczane będą w następujący sposób:
- 24 zł za osobę w gospodarstwie domowym jednoosobowym (wzrost o 33 proc.), 
- 24 zł za osobę w gospodarstwie domowym dwuosobowym (wzrost o 33 proc.),
- 24 zł za osobę w gospodarstwie domowym trzyosobowym (wzrost o 41 proc.),
- 24 zł za osobę w gospodarstwie domowym czteroosobowym (wzrost o 50 proc.)
- 24 zł za osobę w gospodarstwie domowym pięcioosobowym i większym (wzrost o 50 proc., maksymalna stawka dla tej grupy gospodarstw wynosi 120 zł)

Ci, którzy śmieci nie segregują, zapłacą dwukrotność powyższych stawek.

Więcej o podwyżce cen śmieci w gminie Czarna będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu Obserwatora Lokalnego już we wtorek. 

Czytaj też: ARiMR zaprasza rolników już od poniedziałku

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
NN
NN 19.05.2020, 19:59
Co chwilę podwyżki, 23 i więcej za osobę to bardzo dużo - no ale chodzi o środowisko, może to trochę tłumaczy. Mam jednak pytanie... na co te ciężkie pieniądze idą? Gdzie można zobaczyć efektywność recyklingu? bo ciągle mam wrażenie, że śmieci to super biznes, a nie ochrona środowiska... :(
A
A 17.05.2020, 15:36
Debica- 29 zl za osobe - u mnie 8 osob x 29 zl
Mieszkaniec
Mieszkaniec 17.05.2020, 09:09
Prześledziłem te opłaty np. gmina Żyrakow płaci 24 zł od osoby ,a kto ma kompostownik 2 zł mniej .Dlaczego gmina Czarna nie bierze tego pod uwagę.A jak wyglądała analiza wywozu tych śmieci?
Mieszkaniec Gminy
Mieszkaniec Gminy 17.05.2020, 16:13
Zwróć uwagę, że w Gminie Żyraków płaci się za każdą osobę tzn. szóstą,siódmą i każdą kolejną w Gminie Czarna jest do pięciu, a kolejna rzecz to przez pierwsze pół roku było taniej niż w inych gminach. Miejmy nadzieję, że już nie będzie podwyżek. Pozdrawiam
Mieszkaniec
Mieszkaniec 17.05.2020, 22:57
I każda osoba te śmieci wytwarza. To lepiej jak jest więcej śmieci aniżeli zachęcać ludzi do ekologii-)
Mieszkaniec
Mieszkaniec 17.05.2020, 02:19
W Pilznie juz jest 24 zl a worków wiecej nic nie dadza. Jak tak dalej bedzie to ktoś sie wurzy i wyzuci im te smieci pod gmine. Juz widac ile ludzi wywozi smieci po rowach czy nad rzeke a będzie tego jedzcze wiecej. Bo na lepiej się nie ma.
A
A 16.05.2020, 22:12
A może pan redaktor przygotowałby artykuł z czego te ceny wynikają i dlaczego wzrost ? Bo z tego co się orientuje to w sąsiednich gminach podobne ceny były dużo wcześniej .
Anonim
Anonim 16.05.2020, 18:42
Wiadomo, że kazda podwyszka boli, ale z tego co pamietam w Gminie Zyrakow jest obecnie 23 zl od osoby a w Gminie Pilzno 24 zlote tak więc jest to chyba czyms wymuszone
Mieszkaniec
Mieszkaniec 16.05.2020, 17:13
Wójt dał ludziom maseczki ,to sobie teraz za nie dobrze policzył.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 16.05.2020, 17:00
Radni w gminie są tylko od brania diet i przytakiwania wójtowi
Jolka
Jolka 16.05.2020, 12:14
Proszę jeszcze opisać podwyżki w Gminie Pilzno... Czy ktoś nad tym panuje?
Pani od polskiego
Pani od polskiego 16.05.2020, 10:48
Panie, widzisz i nie grzmisz! Kto to pisał? 24zl za os. po raz pierwszy, po raz drugi, po raz trzeci... A wystarczyło napisać, że bez względu na ilość mieszkańców w gospodarstwie domowym cena to 24zł za osobę.
PS.
Redaktorzy, czytacie czasem te niusy przed publikacją?
Goldia
Goldia 16.05.2020, 10:34
Wysypie te śmieci Wójtowi i radnym przed domem. Przyklasnęli jak zwykle Wójtowi, bez głosu sprzeciwu na spotkaniu Rady Gminy. Od lata ten sam system się powtarza.
@
@ 16.05.2020, 21:48
Ale to mieszkańcy wybierają radnych. Do siebie trzeba mieć pretensje.
Goldiak
Goldiak 16.05.2020, 12:52
podziękuj pisowi, rząd zwiększyl podatki dla firm i opłaty podatkowe tzw. marszałkowska, rada miala zwiazane rece i zaglosowala jednomyslnie. doucz się prawa.
Zuzanna
Zuzanna 18.05.2020, 14:23
Przepraszam, ale nie widzę związku... Przypomnijmy czyim dzieckiem są w ogóle wysokie opłaty za śmieci (od kiedy!)
Cieszek
Cieszek 16.05.2020, 10:02
Oczywiście, że się cieszymy.

Pozostałe