Ile kosztuje kurs na wózki widłowe 2020? - aktualne ceny

 • 18.05.2020, 10:06 (aktualizacja 18.05.2020, 10:20)
 • Źródło: Artykuł zewnętrzny
Ile kosztuje kurs na wózki widłowe 2020? - aktualne ceny
Obecnie, w dobie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa COVID-19 nie jest łatwo uzyskać uprawnienia na wózki widłowe. W marcu i kwietniu odwoływano szkolenia oraz egzaminy. Na szczęście, wszystko zaczyna wracać do normy, a chętni mogą zapisywać się na kursy (także te online). Ile kosztuje kurs na wózki widłowe? Tego dowiecie się w poniższym tekście!

Co należy wiedzieć o uprawnieniach na wózki widłowe?

Zanim powiemy o tym, ile kosztuje kurs na wózki widłowe warto zapoznać się z istotnymi faktami dotyczącymi szkoleń UDT:

 • o uprawnienia może starać się tylko pełnoletnia osoba, posiadająca min. podstawowe wykształcenie, która uzyskała od lekarza zaświadczenie o braku przeciwwskazań do wykonywania pracy;
 • jeśli potrafisz już obsługiwać wózki widłowe i masz dużą wiedzę teoretyczną zdobytą choćby online np. tu, nie musisz brać udziału w kursie- możesz od razu zapisać się na egzamin UDT;
 • uprawnienia na wózki widłowe są ważne tylko przez określony czas (5 lub 10 lat), przed upłynięciem tego terminu należy złożyć wniosek o ich przedłużenie;
 • każdy pracownik, który posiadał do tej pory uprawnienia imienne, jest zobowiązany do uzupełnienia wiedzy i zaliczenia państwowego egzaminu UDT w terminach podanych tutaj.

Od czego zależy cena kursu na wózki widłowe?

Ostateczna cena kursu na wózki widłowe wynika z wielu składowych, które mają na nią wpływ. Liczy się przede wszystkim:

 • rodzaj uprawnienia (tzn. typ urządzeń, których dotyczy - czy takich jak tu wózków paletowych, czy raczej tego typu jak tutaj - wózków czołowych spalinowych);
 • ilość godzin teoretycznych oraz praktycznych zajęć;
 • format zajęć (tańsze są np. takie jak tutaj kursy online);
 • uiszczenie opłaty za badanie lekarskie;
 • uiszczenie opłaty egzaminacyjnej w Urzędzie Dozoru Technicznego.

Podczas wyboru kursu, szczególną uwagę należy zwrócić na dwa ostatnie podpunkty - od nich w największej mierze zależy cena szkolenia.

od-czego-zalezy-cena-kursu-na-wozki-widlowe

Ile kosztuje kurs na wózki widłowe?

Koszt opłat za kurs na wózki widłowe waha się w granicach od 500 do 1000 zł netto. Rozbieżności te wynikają z opisanych powyżej czynników. Warto zaznaczyć, iż sam koszt egzaminu UDT to obecnie niecałe 185 zł, które w przypadku tańszych kursów zwykle należy opłacić samodzielnie, natomiast droższych - wliczone jest w koszt szkolenia.

Kurs na wózki widłowe 2020

kurs-na-wozki-widlowe-2020

Jeśli chcesz mieć pewność niezmienności ceny szkolenia, już teraz zarezerwuj miejsce. Sytuacja epidemiologiczna w kraju może mieć zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ na to, ile kosztuje kurs na wózki widłowe 2020.

Artykuł zewnętrzny

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe